Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Múltkor láttam egy zöld...

Múltkor láttam egy zöld rovart, ami repült. Mi lehetett az?

Figyelt kérdés
2015. jún. 7. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Sáska, cserebogár, akármi.
2015. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
2015. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2015. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ami képeket találtam, az aranyos rózsabogárra hasonlít a leginkább, amire emlékszem.

Ez lehetséges? Még ilyenről nem hallottam :)

2015. jún. 7. 14:34
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Lehet hogy Szent János bogár volt.Mivel nem volt még sötét ,így nem világitott. Fogjál össze párat,és nem kell villanyt se kapcsolnod este.
2015. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az aranyos virágbogár az egyik legközönségesebb rovar, úgyhogy simán láthattad azt.
2015. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 polarbeer válasza:

Igen, az aranyos rózsabogár = aranyos virágbogár (Cetonia aurata) simán lehet. Nagyon gyakori viráglátogató bogarunk. Közeli rokonai az olajzöld virágbogár (Protaetia cuprea), a pompás virágbogár (Potosia aeruginosa, és több más, de ritkább virágbogárfaj is.


Nem rokon, de felületesen hasonlít rájuk a zöld cserebogár (Anomala vitis), és a többi Anomala faj, amelyekre kevésbé jellemző a zöld szín. Szintén gyakori állatok.


Latin név alapján googleképezz, és megtalálod, h melyik volt. :)

Üdv.:

polarbeer

2015. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nálunk az ablakon mezei poloska szokott berepülni/ bumfordi és hangos
2015. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!