Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Padlásra szokott galambok...

Padlásra szokott galambok ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy családi ház, padlással. Annyi a baj vele, hogy madárdeszkája is van, a végei nyitottak maradtak, és ami repül, és be akar jönni, az be is jön. Már egy ideje beszokott pár galamb, 4 tuti. Kergetni nincs már kedvem, annyi galambürülék és por van ott fent, hogy félek, beteg lesz valaki. Szóval kergetni nem akarjuk őket, macerás. Büdös pacsulival is befújkáltuk már a levegőt, nem foglalkoznak vele. Mit lehetne tenni ellenük? Szákunk nincs, de felesleges is lenne őket hálóval kergetni, mert annyira tudják, hogy ha nyílik a padlásajtó, repülnek a résekhez, és kirepülnek. De bosszantó nagyon, mert már kisgalamb is volt, ma találtam tojáshéjat is. (Itt sokalltam be végleg.) Meg mindig a szobám felett röpködnek, kaparásznak, turbékolnak, aludni meg jó lenne. Nagyon idegesítenek már, de nem tudom, mitévő legyek. Az megoldhatatlan, hogy a réseket betömjem, mert nem férek oda. Lövöldözni, macskát felvinni se fogok (a padlás már a harmadik szint).

Ha tudtok segíteni, akkor nagyon köszönöm...


2015. jún. 14. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálj madár csapdát kirakni ,de a legjobb megoldás a rések lezárása, és a macska,saját tapasztalat.
2015. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Könyörtelenüllezárni (akár valamilyen hálóval), mert a galambtól szabadulni kell.
2015. jún. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én biztosan felmásznék sötétedéskor a tetőre,és onnét engednék le csirkehálót.

Azután a padláson összeszedném az összes galambot,én ugyan is nagyon szeretem,szoktam is sütni~főzni őket.

2015. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A macska hatásosnak tűnik. Ha fent van, nem mernek bemenni, jól megkergette őket.
2015. jún. 24. 19:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Kizavarod őket, majd madárhálóval lezárod a nyílásokat.
2015. júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem férek a nyílásokhoz, az a baj - lehetetlenül vannak megcsinálva a tető azon részei, ahol bejönnek a galambok
2015. júl. 12. 11:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Marad a macska. De azért nézd át, hátha mégis le tudod zárni madárhálóval. Sokáig kínlódtam velük, nekem csak ez jött be. Mindenesetre jól rögzíteni kell, mert ha odaszoktak, igyekeznek átdolgozni magukat rajta.
2015. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!