Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Otthoni cserepes borostyánomon...

Otthoni cserepes borostyánomon vékony háló jelent meg, rajta észrevehetetlen pici rovarok (talán tetvek (?! ) ) mászkálnak. Mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, szeretem a növényem, mostanában olyan fakóbb, és pár levele el is száradt. Múltkor lezuhanyoztam, hogy azok az izék eltűnjenek, pár hétig nem is voltak, de most újra látom azt a hálót, és rajta mászkálni őket. Mik ezek, és mit csináljak velük?

2015. jún. 19. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Tetvek ellen a gazdaboltban kapható szerrel le kell permetezni, nekem az volt a leghatásosabb, leghosszabb hatású szerek: Mospilan,Actara, kontakt szerek: Karate,Decis.
2015. jún. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tegyél fel róla egy közeli fotót, így nem tudjuk megmondani. A háló miatt én takácsatkára tippelek, bár nem tudom, hogy az szereti-e a borostyánt. A tetvek nem szőnek hálót.
2015. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos most mostam meg, de amúgy ilyen csillogó és nagyon vékony háló, és a rovarok rajta szemmel alig láthatóak, világosbarna mászó pöttyöcskéknek tűnnek, de csak közel hajolva látszik.
2015. jún. 19. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tetvek, sőt nem is rovarok. Atkák, ahogy a második válaszoló írta.

Vegyél ellenük atkaölőt a gazdaboltban vagy növényvédőszerboltban, aztán virágpermetezővel szórd le a borostyánt, meg a többi növényedet is nézd át.

2015. jún. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Takácsatka!
2015. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!