Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ágaprító mekkorára vág?...

Ágaprító mekkorára vág? (komposztba) Érdemes költeni rá, v elég, ha kézzel széttördelem a vékony ágakat?

Figyelt kérdés

Keresgéltem neten, de nem derül ki, mekkora darabok jönnek ki belőle, csak az, h mekkora átmérőjűt lehet beletenni.

Van mögöttünk egy kiserdő, így mindig tudok behozni vékony gallyakat, az elég, ha néhány centisre széttördelem?

Ami kijönne egy aprítóból, az milyen hosszú, és mekkora az átmérője?

A teljes komposztáló házilag készül, így ha nem muszáj, nem költenék ágaprítóra. (ha rákeresek, 30-tól 70 ezerig lehet kapni, az nagyon durva)



2015. máj. 31. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha sok ágat dolgozol fel évente akkor érdemes, (elég jól bezúzza hogy pont mekkorára nem tudom de komposztra kb. jó lehet), ha nem akkor metszőollóval/baltával összevágod, kézzel tördelni igen nehéz.
2015. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elég apróra, függ attól is hogy mit darálsz ,a tömörebbet kisebb darabokra az üregesebbet (szőlő inda) szálasra. Én évek óta használom de inkább az ágyásba terítem szét. Így nem gazosodik annyira és a nedvesség sem párolog olyan gyorsan na meg a csigák sem igen szeretik.
2015. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Keress rá a Youtube-on.

Pl.:

https://www.youtube.com/watch?v=R5nsafSfSJg

2015. máj. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly vettem egy német lomtalanításből származót a piacon,hosszas alkudozás után 45 euróért.

Nagyon szeretem,-mondjuk évek óta ácsingóztam rá.

A szilvafák,és az almák vízhajtásait,és az egyéb metszett ágakat,gallykat,és az összes szőlővesszőt ledaráltam,üsszesen kb. 4~5 nagy talicskányit.

Amire még nagyon jó volt,hogy -mivel van mindig egy malacom,néhány nyulam,a kévébe kötött kukoricaszárat egész télen daráltam nekik.

Egy kéve egy bő hétig elég volt.

A gallydarálék nagysága kb.az abrikter~forgács 4szerese,a kukoricaszárat kb. akkorára darálja,mint a hüvelykujj.

2015. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél kisebb méretre aprít, darál, annál jobb, a kézi széttördelés nem elég, akkor évekig tart, míg lebomlik az anyag még a komposzt megfelelő kezelése esetén is. A legnagyobb "műszaki" jellegű probléma az ágak víztartalma ill. törékenysége. Akár a vágókéses akár a vágókerekes aprítóról van szó, az a legjobb, ha az aprítandó anyag vagy nagyon friss és azért képes törni, vagy nagyon száraz és akkor meg azért. A közbenső állapotú lankadt, félszáraz anyag könnyen elhajlik a vágókések elől, a kerekes darálóban meg csak beirdalódik az ág, de a kéreg az egyik oldalon egyben tartja a darabokat. Egyébként gyufaszál finomságúra (késes) ill. kb. 2,5 cm-es darabokra (vágókerekes) képes aprítani.
2015. jún. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is vágyom nagyon egy ilyenre. Olcsót nem vennék, ahogy olvasgatom, egy olyan 60-100 ezer forintot rá kell költsek majd. (Jelenleg a fele van meg)

Nekem sok a fűnyesedékem, de már tavaly sem tettem bele a komposztba a metszóollóval apróra vágott gallydarabokat, mert nem bomlik re rendesen és nem tudtam használni a komposztot, csak úgy, hogy mélyre beástam az ágyás alá, de az baromi nagy munka. Inkább bedarálom a durvább dolgokat, akkor a kikapált növényekkel és fűnyesedékkel együtt bekomposztálódik a gallydarálék is...

2015. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!