Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Kert: Csigakerítésnek jó egy...

Kert: Csigakerítésnek jó egy régi ereszcsatorna?

Figyelt kérdés

Angliában élek, itt nem az éti, hanem a meztelencsiga-fő a fekete-pusztít a kertekben.

Találtam az udvarombban egy körülbelül 2 méter hosszú ereszcsatornát-félkör alakút-meg kábé ugyanolyan hosszú szögleteset. Szerintetek az jó lehet csigakerítésnek?

Érdekes elöl a kertem. Dombocskára épült a ház, a telek.

Az utcán a járda alacsonyabban van, a kerítés helyett nekem bokrom van, a bokor mellett egy 50cm széles gazsáv majd kőfal majdnem a bokor tetejéig és ott terül el a kertem. Tulajdonképpen a kőfal tartja a kertet, mert az magasabb szinten van, mint az utca. Én arra tippelek, hogy a kertem és a bokor közöt laknak a csigák, mert elől van mindig nagyobb pusztítás.

Azért írtam le, hogy hogy néz ki a kert, mert fontos az eresz elhelyezése szempontjából. Ha egész a kőrakás széléhez beszúrom az ereszt lefelé fordítva, hogy az íve ráhajoljn a kövekre, de kicsi távolságot hagyok közte, hogy a csigák fölfele mászva ne az ereszre másszanak először, hanem mögé bemásszana és aztán tudjanak csak ráfordulni az ereszre, úgy szúrnám be. Szerintetek ez megállítaná a csigákat? Próbálom majd körbe végig megcsinálni, de annyi ereszcsatornám most nincs.

Érdekes, hogy van egy kis növénykém, amit tavaly ültettem palántáról, és kezdetben ették is a nyavalyások, de aztán leszáltak róla és most idén ugyanez volt, sőt, asszem idén nem is piszkálták. Idén hátra, a házhoz közelebb, ahol járda van, kardvirágokat ültettem-hagymáról. Abba is kicsit belekóstoltak. Szóval vagy elmásztak a kert végéig, vagy a ház felöl indultak. De azóta nem láttam friss nyomokat. Előlre szép nagylevelű virágokat ültettem, nem tudom mi a neve, de ilyen szép gömbölyded formára bokrosodik a szív alakú hatalmas leveleivel és jóformán minden kertben megtalálható magyarban. Na azokat elől lezabálták. 5-öt ültettem, alig találom, hol vannak. Visont a kert közepén tavalyról van kettő-azt nem piszkálták. Ezért is furcsa, hogy elmentek a kardvirágig, de azokat a zamatos levleket békén hagyták? Meg valamilyen vékony levelűt ültettem két oldalra, az egyiket lezabálták, a másikat épphogy megkóstolták.

A békavirágokat tavaly ültettem kis palántákról, azok idén már nagyobbak, főleg a hátsók, mert tavaly az elsőket megtépázták kicsit. Idén az elsőket se piszkálták. Ültettem most előre egy muskátlit, hátha riasztóan hat, meg próbálok minél több bokrocskát ültetni szerteszét a kertben, hogy lefedjem a területet, mert nem kis kert és iszonyat gazos. Tavaly kicseréltem a földet benne, de azon mód visszajött az összes gaz...

Most estére kitettem sörcsapdát előre a kertbe, nem tudom megnézni még, mert esik az eső:D---Anglia.:D

Akik sörcsapdát próbáltak már, bevált? Milyen sör vált be, keserű?


2015. jún. 28. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Mifelénk ezt az undorító teremtést kágyillónak neveztük.

Élőhelye nyirkos, sötét, árnyékos, sötét.

Hallottam egy kacsafajról, amelyik megeszi ezeket az állatokat.

A meztelencsiga csak megy, kúszik, és ha talál neki megfelelő alkalmas helyet ott elszaporodik. A földbe rakja tolyásait, és azt gondosan betemeti.

A védekezés ellenük, csak a kert tisztántartásával lehetséges, és hogy ne ültessünk olyan növényeket, amiket előszeretettel fogyasztanak.

Próbáltam, a szép kövér példányokat egy 15-20 centis faágra felszúrva, másik végét a földbe bökve,- mert amíg él, és kesereg, addig a többit távol tartja a helytől. Ezt éjféltájt lehet megcsinálni.

Úgy tudom, a testsúlyának többszörösét képes felzabálni egyetlen éjszaka alatt. Ezért ha teheted, éjszakánként szedd össze a legkövérebbeket, és helyezd őket botra.

Ha már nagyon fertőzött a terület, a közelben sássas, nádas, mocsaras területek is vannak, semmivel nem tudod megakadályozni, hogy a kertben ültetett növényeket megdézsmálják. Csak olyan növényeket szabad ültetni, amit a csiga nem szeret.

Próbáltam foghagymalével permetezni, de ez is csak néhány napig fogta vissza őket. Két naponta viszont nem lehet a drága foghagymával permetezni. A paradicsomot ugyan úgy lelegelték a foghagyma mellett is, mintha nem is lett volna ott. Pedig, a szakirományokban, a paradicsomot is csigariasztónak titulálják.

A meztelencsiga az csak megy, kúszik, és csak legel. Ha nem esik az útjába más, még a foghagymát is meglegeli.

2015. jún. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem megemlíteni a zellert. Azt nem tudom, hogy ahhoz azért nem nyúltak e, mert már a kövér példányokat kiirtottam, vagy ez a csigafaj egyáltalán nem kedveli a zellert, de mikor szép bokrosak lettek, megjelentek rajta apró, alig 2-3 miliméteres fehér csigák, és három nap alatt elpusztították az egész növényt.

Úgy hogy én feladtam!

2015. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem fog működni a kerítésed.

Vegyél metaldehidtartalmú csigairtó granulátumot, valamilyen márkanéven ott is egész biztosan kapható. Kiszórod a kertben, csigakérdés letudva fél vagy egy évre.

Ha valamilyen állatod van, akkor sima földre ne szórd, csak bokrok, évelő növények alá, nagyobb növények tövéhez, nagyobb fűbe, ahol az állatkák nem tapodják fel.

2015. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy látom, az angolok nem szeretik a márkaneveket, egyszerűen csak Slug Killer. :)

[link]

2015. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, ez nem metaldehid, bár a keresőbe azt írtam...
2015. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ilyen csigaölő granulátumot szórogattam tavaly, de szinte minden nap szórni kell, ha esik az eső...na most én Angliában élek:( Ráadásul ocsmány kék, természetellenes, és az egész kertem kéklik tőle...marha szépen mutat....Pár éven belül talán lesz rá keret, akkor lebetonozom az egészet, töltök fölé díszkavicsot, kirakok pár díszkövet, amire virágcserepeket rakok és azokba rakok majd növényeket, körbe ragasztom olyan fémragasztóval, amit láttam a neten, hogy az megállítja őket....addig meg díszbokrokat veszek. Már vettem párat. Tán azokat nem eszik.

Az a baj, én hiába tartom tisztán a kertemet, ha a szomszédom nem. És őt még a két év alatt nem láttam kertészkedni, de erről a kertje is árulkodik. Sajnos alig választja el valami a kertjeinket, de majd ha fut rá pénz, az is meg lesz csinálva...csakhát lassan megy a felújítás, ha lassan gyűlik rá a pénz. 2 éve vettük a házat, belülről már egész jól néz ki, de a konyhát még csináltatjuk a nyáron, arra elmegy a pénz, az udvarra talán jövőre futja. Addig meg nézem, hogy rágják széjjel a kertemet a nyavajás csigák.:(

2015. jún. 30. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell mindennap szórni. Egyszer kell szórni, akkor elpusztulnak a csigák, egy héten belül. Utána már elég időnként a kerítés mellett végigszórni egy keveset, mikor már nem kéklik. Amit én vettem, az az esőt is viszonylag jól bírja.

Nálam nagyon jól szokott működni, a felásott földön látni (mert ott feltűnő), hogy milyen tömegeket gyilkolt meg a csigaölő. Ősszel meg tavasszal kiszórom, és máskor nem is látom csiga nyomát, csak ilyenkor, mert a döglődő csigák nappalra is fent maradnak a nyílt terepen.

2015. jún. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!