Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Beköltözött egy tücsök. Hogy...

Beköltözött egy tücsök. Hogy tudnám "eltüntetni"?

Figyelt kérdés

Régi "bérház",ahol csak egy függöny választja el/le a konyhát. Valahova a tűzhely fölötti szellőző és a lambéria környékére beköltözött egy tücsök.Nem tudunk aludni tőle,egy szobánk van,és vísszhangzik az egész. Ha éjjel felkapcsoljuk a lámpát,kopgtatjuk a lambériát,akkor elhallgat,de kis idő múlva kezdőbik minden előlről...

Mit csináljunk? Fújkáljuk valami rovarírtóval? Anyu fújt valami régi,büdös dezodort,persze én is mondtam neki,hogy minek---semmit nem ért.

Amúgy se lehet a melegtől rendesen aludni,hát még így...


2015. júl. 24. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Inkább szöcske (a tücsök fekete és talajba vájt lyukban él). Nagyon kell figyelni és el kell kapni, csak nehéz felfedezni.
2015. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
A szöcske nem ciripel.Biológia! Bio killel fújjatok be, az emberre nem veszélyes. Sajnos, muszáj lesz, mert valóban őrjítő. Nálunk egyszer az erkélyládába költözött be, napokig csuromvizesre locsoltam, mire eltűnt.
2015. júl. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tücsköt a lyukból egy hosszú fűszállal kilehet csalogatni.

Be kell dugni, és lassan húzni ki, majd ismét bedugni, és így csalogatni. Kijön... Mondjuk ehhez tudni kell, hogy hol van...

Én lemennék hangya és csótány irtóért, és befújnám..

2015. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

lyukból fűszállal...viszont-mivel az egész konyha szinte lambériázva van-ez nem működik.

Délelőtt vettünk a piacon spayt,állítólag szúnyogtól a hangyán át a csótányig mindenre jó,-ezzel jól körbefújkáltuk a szellőzőrács környékét,és ahol be bírtunk,a lambéria alá is nyomtunk.

Estére kiderül.

2015. júl. 25. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Második: a szöcske is ciripel! Biológiából megbuktál. A szárnyuk valamelyik részét dörzsölik össze ilyenkor. Pl.:

[link]


Legalább 90 %, hogy valamilyen szöcske vagy sáska volt a tettes, szöcske a valószínűbb.

A rovarölő lerendezte, ha jó helyre ment. Ráadásul nem is olyan veszélyes rátok, mint a dezodor.

2015. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már nem "szól"!!!!!
2015. júl. 26. 22:26
 7/7 anonim válasza:
Úgy tudtam a tücsöktől megszabadulni,/ még a lakásba is bejött /hogy a panel lakás erkélyére kitettem egy tányért benne olajat, ecetet, sót, lisztet és néhány perc múlva már ki is ment a szobából de még az erkély közeléből is eltűnt. Nem is lehetett még a hangját sem hallani azóta sem. Valószínüleg az ecet szaga nagyon zavarja.
2015. aug. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!