Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A patkany gyujtoget vagy...

A patkany gyujtoget vagy eszik is a meregbol?

Figyelt kérdés
Kb 1 hete eszrevettem, hogy patkany jarhatott a garazsban. Kesobb megtalaltam osszesen 2 patkanylyukat. Kitettem merget, amik minden reggelre el is tunnek. A mai napig. Ez aggaszt. Elkepzelheto, hogy csak elviszik a merget es nem eszik meg? Vagy kitartoan tegyem ki mindennap a merget tovabbra is?

2015. szept. 10. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:

1, olvasd el a méreg használati utasítását


2, ha sokat teszel ki, nem eszi meg, hanem elraktározza


3, mivel 1 hétig folyamatosan tettél ki mérget, ezeket elraktározta


4, 3-masból következik, hogy kidobtál egy csomó pénzt

2015. szept. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A mai forgalomban lévő patkánymérgek (olvasd el a használati utasítást!) lassan fejtik ki hatásukat. Ugyanis a patkány nagyon okos állat, ugyanis ha a többi patkány látja, hogy a társuk megevett egy új élelmet (méreg), és azonnal elpusztult tőle, ők már biztos hogy nem fognak belőle enni. Ezért találták ki a lassan ölő mérget, egyébként vérhigító van benne, hogy 3-4 nap alatt fog kinyúlni tőle az állat.

Ja, és még elég korai lenne a patkányinváziónak, biztos, hogy az volt? Ők azért bőven hagynak nyomot, valamint csak oda költöznek be, ahol találnak élelmet: takarmány, dió, egyéb magvak, kukorica, búza, stb.

2015. szept. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


Egyebkent elolvastam a hasznalati utasitast. De hozza kell tennem, meg sosem volt dolgom patkannyal.

Ugy vettem eszre, hogy meglattam az uruleket, illetve felfedeztem a lyukakat. A garazsban nekunk nincs semmi. Semmilyen elelem. Es rendet is jo par honapja tettem ott.


Sajnos a szomszedban vannak joszagok. En arra tippelek, hogy miattuk jelenhettek meg. Bar naluk van macska, igy lehet, hogy emiatt huzodik meg nalunk, mert itt biztonsagosabb?


Tegnap kitettem nehany merget, de joval kevesebbet, mint eddig es most egy drottal rogzitettem, hogy elvinni ne tudjak es lassam, ha beleesznek.

Senki nem evett bele... vagy kiyultak vagy ijeszto volt nekik, hogy nem tudjak elvinni?


Mint mondtam, sosem volt dolgom ilyen allattal es lovesem sincs, mit kell tennem.


Attol egyenesen rettegek,hogy ezek bejonnek esetleg a hazba?! Bar a garazs nem kozvetlen a haz mellett van es annam is a masik oldalan lattam a lyukat, nem a haz feloli oldalrol.

2015. szept. 11. 08:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jól csináltad, és nem muszáj kikötni a mérget, nem baj ha elviszi.

Sajnos ha a szomszédban vannak állatok, akkor ott takarmány is van, így mindig ügyelned kell rá, hogy legyen kint méreg. Vagy ha van háziállatod, vagy gyerek van a házban, akkor inkább a mechanikus csapdát ajánlom. Nekünk sikerült azzal is fognunk patkányt is, meg egeret is.

Azért, hogy a házba ne menjen be, a következőket tudod tenni:


- körbejárod a házat, és minden lehetséges bemeneti rést, lyukat betömsz (a legjobb üvegdarabok + beton)


- soha nem hagyod őrizetlenül nyitva ablakot, ajtót, mert simán bemennek a szúnyoghálón át is


- mindig figyeld a jeleket, frissen kapart fal nyomai, ürülék


- mindig a fal mellett közvetlenül közlekednek a rágcsálók, imádják a sarkokat, lomos helyeket, mert ott nyugodtan rakhatnak fészket


- soha ne legyen takarmány, élelmiszer szabadon hagyva, mert arra azonnal rámennek (spájban, konyhába érdemes mindent jól záródó fém dobozban vagy zárható üvegedényben tartani.


A fagy előtti egy-két hónapban okoznak gondot, ha beállt a fagy, akkor az egerek többsége eltűnik, a patkány még előfordulhat, de az ősz a invázió időszaka.


És minden gondodat megoldaná egy kotorék eb, vagy egy-két macska.

A mi macskáink simán elkapják a méretes patkányokat is, és kiterítik az ajtó elé várva a dicséretet! :)

2015. szept. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A ház körül minden rendben van és tiszta. A garázs is rendbe lett téve jó pár hónapja, de gondolkozom, hogy még néhány dologtól megszabadulok, mert így is van, ami mögött el tudnak bújni.


Elképzelhető, hogy elkezdtek dögledezni és azért nem nyúltak a kikötött méreghez az éjjel?

2015. szept. 11. 12:21
 6/7 A kérdező kommentje:

A lyukba bedobtam még tegnap 1 tablettát, ami szintén méreg. Érdekes, de az viszont eltűnt.. Most néztem.

Akkor ezek még élnek :(

2015. szept. 11. 13:33
 7/7 anonim válasza:
Biztos okosabbak mint te.
2015. okt. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!