Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Rovarfejlődés gátló (IGR)...

Rovarfejlődés gátló (IGR) vegyszert lehet valahogy gázmesteri végzettség nélkül Magyarországon vásárolni? Pl. BIOPREN-BM 20 EC -t. Ha külföldről rendelek hasonló terméket (ebay), akkor megbüntethetnek érte?

Figyelt kérdés
Egyébként nem is találtam róla infót,hogy kellene bármilyen végzettség hozzá,de azért feltételezem igen,azért nem látni ilyen terméket üzletekben.
2016. jan. 22. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy figyelik-e a rendeléseket, tehát lesz-e büntetés belőle, de hogy megbüntethetnek, mert van rá jogszabály, azt konkrétan tudom. Lehet, hogy ki sem adják neked, ameddig nem küldöd el az engedélyed másolatát.

Egyébként az ilyen II. kategóriás szereknél az EU nagy részén úgy van, hogy kis kiszerelésben szabadforgalmú, nagy kiszerelésben engedélyköteles. (Csak nálunk ilyen szigorú a szabályozás, az EU-ra hivatkozással.) Tehát ha létezik kis kiszerelésben, akkor valószínűleg megkapod.


De ne BIOPREN-BM 20 EC-t vegyél, hanem BIOPREN-BM 5 GR-t.

Ugyanaz a hatóanyaga (S-metoprén), csak nem folyékony, hanem granulátum, és több kell belőle. Ez nálunk is szabadforgalmú, bármilyen kiszerelésben.

2016. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,ezek nagyon hasznos infók voltak!!!
2016. jan. 27. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!