Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Esti tagozatos diákként van...

Esti tagozatos diákként van lehetőségem diákmunkát, vagy ahhoz hasonló feladatkörökben munkát vállalnom?

Figyelt kérdés

Néztem az EUdiák-ot és számomra nagyon ideális munkákat találtam, a baj csak az, hogy kizárólag nappali-tagozatos diákok számára adnak lehetőséget, ennek okát nem is teljesen értem... :/

Én gimnáziumba járok, 18-25 év közötti vagyok és semmilyen végzettségem nincsen még 8 általánoson kivűl, egyébként ebben a tanévben érettségizem az estin. De addig is nagyon kellene valami munka, ami lehetőleg könnyen végezhető és nem feltétel a tapasztalat, hiszen nekem az még nincs. Az EUdiákon számtalan, számomra tökéletes lehetőségbe botlottam, pl. árufeltöltés, raktározás, hasonlók. Amit estiseknek találtam (nem az említett oldalon) abból még a legegyszerűbb ez: "Áruösszekészítő raktáros esti munkavégzéssel" (hát ja, az esti munkabeosztás nem pont ideális),


Feladatok:

• lista alapján a kiadandó áruk összekészítése, tételes ellenőrzése

• a raktári rend fenntartása

• az áruk minőség-ellenőrzése

• az áru gépkocsira le és felrakodása

• leltározás


Elvárások:

• középfokú végzettség

• hasonló területen szerzett munkatapasztalat

• felhasználói szintű számítógépes ismeretek előnyt jelentenek

• jó fizikai állapot

• önálló munkavégzés

• precizitás

• megbízhatóság


Szóval a bökkenő még az is a munka idejétől eltekintve, hogy az "elvárások" között van ez is: "hasonló területen szerzett munkatapasztalat" ami nekem nincs. És szinte mindenhol elvárás, de hasonló egyszerű munka hirdetéseket -melyekből a nappalisoknak rengeteg van- nem is nagyon látok. :( Inkább az ilyenek a jellemzők: "Junior Közgazdász Pénzügyi Csalások Területen", "Nagykereskedelmi Értékesítő", "Nyelvtanár", valamint "Légiutas-Kísérés" minden mennyiségben, de komolyan ebből láttam a legtöbbet :D Természetesen mindenhez kell végzettség (sokhoz egyetemi) és tapasztalat...


A kérdésem, tehát az hogy nem lehet valahogy hasonlóan egyszerű munkát találnom mint a legtöbb EUdiákos hirdetés? Nincs valami hasonló közvetítő oldal, ahol nem feltétel a nappalitagozat? Vagy esetleg ezt nem is kell olyan komolyan venni és, ha jelentkezek attól még felvehetnek?


Nekem a tökély lenne, ha ilyen tesco-s, mediamarktos, vagy akármilyenes árufeltöltő, akár takarító lehetnék! Az iskola mellett mentálisan fárasztóbb munkát nem is tudnék csinálni. Az sem baj, ha az órabér mindössze ilyen 600 Ft, ugyebár nappalisoknak ez a minimum.


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. dec. 28. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert iskolaszövetkezeti munkaviszonyban alkalmaznának, annak pedig feltétele a nappali jogviszony (jogszabály alapján). Ez a fajta munkaviszony elég sok könnyítést jelent mind a munkáltatónak, mind a munkavállalónak. Elképzelhető olyan munka, amit nem ilyen jogviszonyban bonyolítanának, pl. egyszerűsített foglalkoztatás, vagy akár normál munkaviszony. De ilyen helyre egy fokkal nehezebb bekerülni, meg mások a feltételek.


Az esti jogviszony pont azért van, hogy munka mellett tudjanak tanulni az emberek - azt feltételezik, hogy az emberek munka mellett mennek estire, éppen ezért TB sem jár utána. Persze nem feltétele a munka, de sokkal egyszerűbb összeegyeztetni egy rendes munkával. Nappali mellett egy fix munkaidős állást bevállalni gyakorlatilag lehetetlen.

2015. dec. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azt szeretem a legjobban, amikor így szól:


"16-17 éves (Mindenképp 18 év alatti!) diákokat keresünk iratrendezésre II. kerületi irodába. Minimum 3 nap ÉS minimum napi 4 óra vállalása. Munkaidő: H-P 8-14h"


Azt mégis hogyan gondolják, hogy egy 18 év alatti nappali tagozatos, heti 3 hétköznap délelőttöt be tud vállalni? Mindegy is. Szerencse hogy én már túl vagyok ezen a mizérián, egyetem mellett egyszerűbb.


Kérdező: Ha jól emlékszem a Pensum-nál láttam (nem biztos, ne alapozz erre 100%-ig!) estiseknek szóló diákmunkákat. Illetve a Műisz-nél és a Fürgediáknál is volt egy-egy.

2016. jan. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!