Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hangyák a negyedik emeleten!...

Hangyák a negyedik emeleten! Hogyan?! És hogyan szabadulhatunk meg tőlük?

Figyelt kérdés

2016. jún. 3. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan? Figy, nezd meg oket kozelebbrol. Latod azokat az apro palcikakat a testukon? Na, azok a labaik. Azokkal mozognak, tok ugyesen.


Megszabadulni ugy tudsz toluk, hogy felderited hol jonnek be, es az utvonalukat celzottan szorod be mereggel, lehetoleg olyannal, amit megesznek es behurcolnak a bolyba (a gelek ilyenek).

2016. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Pont úgy ahogy az 1. emeleten szoktak.
2016. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
2016. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És szerintem az ÁNTSZ-től is meg lehet rendelni hangyairtást.
2016. jún. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hangyairtóval megoldható. Csak nézd meg milyen fajta, mert a fáraóhangyára csak a hozzávaló jó(vagy kombináltat vegyél)

4-en nálunk is volt, hangyairtó csalival 2 évig szüneteltek.

2016. jún. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: én a 9. emeleten laktam. Egyszer, amikor hazamentem, egyhatalmas fekete foltot találtam a szőnyegpadlón; több száz, de lehet, hogy ezer hangya volt. Vettem a porszívót, felszívtam vele, majd kint az udvaron kiürítettem a porzsákot. Ahol feljöttek, az a két panel-elemet összekötő hab volt.oda szórtam rovarirtó port. Azóta nem volt velük gondom.

Ha kevés van belőlük, akkor sütőport érdemes kiszórni az általuk használt útvonalra. A sütőporról azt hiszik, hogy ennivaló és beviszik a bolyba a többieknek is. Pár óra leforgása alatt felfuvódnak és elpusztulnak.

2016. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2016. jún. 10. 00:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően éjjel, vagy inkább nappal aktívak? Ha éjjel, akkor szinte biztos, hogy fáraóhangyáról van szó, aminek az irtása nem egyszerű feladat. Csalétkes mérget használnak a gázmesterek, amit a dolgozó bevisz a királynőnek, az megeszi, és elpusztul. A sima hangyák ellen bármelyik kontakt idegméreg, szintetikus piretroid is megteszi.
2016. jún. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekünk házszinten van szerződésünk hangyairtásra, azóta megszűnt a probléma, pedig zöldövezeti panelről van szó, ahol a fáraóhangyák alaptartozékok, sajnos.


korábban, amikor lakásonként rendeltük meg évente a rendszeres irtást, mindig probléma volt azokkal a lakókkal, akik sajnálták rá a pénzt, és hiába irtottunk mi, ha tőlük átmasíroztak a vizesblokkokon keresztül a hangyák. pff, mennyit szenvedtünk velük... míg nem ajánlották azt a hormontartalmú kazettás irtószert (Protect), ami nem öli meg a dolgozókat, hanem a királynőt teszi terméketlenné, így kipusztul a kolónia. de már ezt megelőzően érzékelik, hogy "Houston baj van" és szépen odébbállnak, hozzánk azóta se tértek vissza; most meg már hiába is térnének...


ilyen kicsi lapos műanyag dobozkák vannak a csomagban, ezeket kell kivágni a megjelölt ponton, ahol besétálnak, majd a túloldalon ki - én meglestem, nagyon viccesen meneteltek kétoldalt, zárt, rendezett sorokban, és vitték a kis golyócskákat a királynőnek -, kb egy, másfél hét után el is tűntek; úgyhogy ezt a szert ajánlom mindenki figyelmébe, mert a méreg kutyagumit se ér, ui. ha látják, hogy elpusztul tőle a dolgozó, már a többi nem nyúl hozzá a méreghez, a királynőnek meg főleg nem viszik be - tehát ez nem hatékony egyáltalán. csakis a hormontartalmú szer.

2016. jún. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!