Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Laknátok olyan lépcsőházban a...

Laknátok olyan lépcsőházban a negyediken ahol nincs lift és az a legfelső szint?

Figyelt kérdés

2015. márc. 13. 10:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Zárószinten, földszinten, vagy legfelső szinten nem szívesen laknék, csak ha nagyon muszáj. Különösen legfelső szinten nem laknék, mert az nyáron dögmeleg, a beton tető ontja magából a hőséget és éjszaka sem hűl le kellemesre a lakás. Ha meg beázik a tető, engem áztat először, és mire a lakóközösség lép, addigra esetleg mindenem tönkre megy és a bútoraim is megpenészednek, mire a hiba ki lesz javítva. (Mert aki két emelettel lentebb lakik és nála semmi gondot nem okoz, nem is érti, hogy neki miért kellene fizetni a közös tető megcsináltatásába.)
2015. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Én laktam így pár évig negyediken. Nyilván ki lehet bírni, de azért utána jó volt megint liftes házban lakni.
2015. márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%

Én biztos nem.

Sógornőmék ilyenben laknak 2 kicsi gyerekkel. Hát elég a látogatásoknál "felmászni" hozzájuk.

A fiam többet is van levegőn, mint az unokatesók...

2015. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Laktam, nem volt probléma, sőt :)


A nyáron dögmeleg, télen hideg csak a szarul vagy sehogysem szigetelt házakra vonatkozik, nálunk ilyen probléma nem volt.

2015. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, és tök jó :)


A legfontosabb, hogy senki sem trappol a fejed fölött, senki sem ejti le a lábast a fejed fölött és nem húzzák le a wc-t a fejed fölött-fölött, stb.

Édesanyám sok évtizedig zárószinten lakott, most már egészségügyi okokból leköltözött a földszintre, hát az első fél év elég rossz volt, mire mindezeket megszokta. És látom a dolog másik oldalát is, mert a korábbi lakásába egy kétgyerekes család költözött és az ottani alsó szomszéd tiszta idegbeteg lett, mert mindezt most neki is szokni kell...


A beázás nem mindennapi jelenség, az utóbbi 15 évben egyszer áztunk be. Közös képviselő felhív, már másnap jöttek is csinálni.

2015. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

A legfelső szint tökéletes!

Rendesen szigetelni kell a tetőt, akkor nincs se meleg, se hideg, se beázás. És csatazaj sincs föntről, ahogy már írták.

A napi lépcsőzés pedig direkt hasznos az egészség megőrzése szempontjából.

Lehet, hogy a kilátás is szép onnan föntről.

2015. márc. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem minden ház "betontetős". Amiben én laktam azok mind cseréptetősek voltak. Igen, társasház.Ja,és laktam a 4.-en többször,ahol nem volt lift. De mondjuk egy lábtörésnél elég gázos lehet vagy babakocsival és költözéskor, bútorcsere esetén meg nagyvásárláskor:) De én szerettem, mert szép volt a kilátás.
2015. márc. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

8 éve lakom ilyen lakásban, beázás nem volt, a lépcsőzés nem volt soha probléma, még a műtétem után hazamenve sem - csak óvatosságból egyesével vettem a lépcsőket.

Viszont a hőszigetelés tényleg nem tökéletes itt sem, a szárítópadlás nagyon felmelegszik. Elvileg meg lehetne belülről is csinálni, a belmagasság megvolna hozzá, de már csak öt évig maradok, így nem érdemes.

Az eladónak egyébként volt humora, a hirdetése így kezdődött: Csak sportosaknak! ;-)

2015. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
A lift léte, vagy hiánya 70 év alatt nem lehet szempont. Én liftes házban laktam, mégis mindig gyalog közlekedtem. Ugyanakkor egy lakásokkal körbevett kecó jelentős fűtési költségmegtakarítással bír.
2015. márc. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%
16 éve lakom ilyen lakásban, 4. emelet, nincs lift. Várandósan és pici gyerekkel sem jelentett gondot. Világos, meleg lakás (fentről indul a fűtés), a radiátorok le vannak zárva, mégis 21-22 fok van. Csodás a kilátás, sosem áztunk be, nincs felettem lakó! Semmiért nem adnám. Akik nem szokták meg, azok lihegnek mire felérnek, ez igaz, de ez nem az én problémám. Középkorú vagyok, egészséges... Ennyi! Hajrá! :-)
2015. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!