Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Tyúktetű ellen valami hatásos...

Tyúktetű ellen valami hatásos szer?

Figyelt kérdés
2016. júl. 14. 21:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Régebben fa hamu lett beszórva,az hatásos volt.
2016. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Ha a tyúkok fészkét valamilyen rovarölővel befújjuk ami rájuk nem káros az is megoldás lehet,de csak ha tudnak porban fürödni.
2016. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ketszers dózisbanbpermeteztem le rovarölõvel sz ólat motoros permetezõvel. Plusz fahamu tetûírtóval fürdésre. Semmi hatás
2016. júl. 15. 06:56
 4/17 bolond lyukból válasza:
100%
9%-os ecettel permetezni, semmi mással nem keverve! Az ól tiszta legyen (kitakarítva permetezés előtt). Megöl(összeéget) tetűt, poloskát. Két részben szoktam , elsőnek a 6 liter permetlé felét, majd kb fél óra múlva a másik felét, mert az ecet illata megbolygatja őket és sokan előjönnek még a résekből. Hátránya: csak az ólra jó, a baromfiakon maradnak még tetűk, azt egyébbel kell kezelni. Teljes hatásfokú és ártalmatlan a tyúkokra.
2016. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A madártetű ugye nem rovar, hanem atka, így a rovarölők többsége nem hatásos ellenük.

Pl. a Piret-mixnek vannak különféle felhasználású atkaölői. Növényvédőszer-boltban meg háztartási boltban kell keresni ezeket, nem biztos, hogy mindenhol mindet tartják.

Vagy állatorvos tud komolyabb szereket adni/ajánlani. Pl. kitakarítod a helyüket, Neocidol oldatot permetezel szét, a tyúkokat pedig Neostomosannal kezeled.

2016. júl. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 early01 válasza:
92%
Gázolaj az érintőméreg minden bogár vagy izeltlábu számára, csak nem reklámozzák mert akkor nem veszed meg a méregdrága vegyszereket. 3-4 liter a permetezőbe és mindent befujni vele vastagon, a legyek, szunyogok sem lesznek az olban 2-3 hönapig. A szaga kb 1 het után eltünik. a hangyabolynak is jót tesz ha fecskendóvel belenyomod,,,
2016. júl. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , hát nyilván nem hatott rájuk a rovarölő. Karate és Mospilan volt amivel permeteztem dupla dózisban egyszerre a kettőt használva , tocsogott a lé mindenhol. Tehát nem bíztam a véletlenre és meg is ismételtem. Semmi. Állatpatikában adtak speciális szert 2 deci 7000 forint. Remélem jó lesz.
2016. júl. 16. 09:27
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Gázolaj helyett tudom ajánlani a petróleumot, én azzal szoktam csinálni. Drágább ugyan a _tiszta_ petróleum, de kevésbé büdös. Régen az emberben élő tetveket is ezzel irtották, arra is igencsak hatékony. Haj, ruha le és teljes test leken vele. A két háborúban Szerbiában a gyógyszer nélkül maradt lakosság egy sor nyavalyára napi 1..2 evőkanállal is szedte. Hogy hatott -e nekik, azt nem tudom, de bele nem halt senki. Azért írom, ha esetleg a tojáshéjról valami kevéske nyomokban bekerülne az ételbe, az legalább akkor se betegít meg... A rovarölővel kapcsolatban viszont kevéssé lennék ilyen nyugodt. Melegvérűekre általában idegmérgek, kis dózisban tartósabb behatásnál már sejtkárosító hatásuk van. Meg kellene várni a lebomlási időt, - már ami egyáltalán lebomlik ezekből. A DDT ("Matador" fantázianéven bele lehet futni) pl. 1970 óta még mindig ott van a földben.


[link]


Jobb, nem is írom, miért tiltották be. A Dieldrin, aminek molekulaképlete (így hatása is) hasonló, sok helyen még ma is engedélyezett szer, rovarporok gyakori alkotóeleme.


[link]


És ezeket a tojásokat veszi az ember még háztól is. Mi lehet egy ipari tenyésztő üzemben. ahol tuti nem pepecselnek a természetes tetűirtással...

2016. júl. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Longa György válasza:
Gyerek koromban az öreganyám farkasalma levelet szedett, azt tette a tyúkólba.Évente ismételte.Hatásos volt.
2016. júl. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"A DDT ("Matador" fantázianéven bele lehet futni) pl. 1970 óta még mindig ott van a földben."

Ami nem azt jelenti, hogy olyan sok van belőle a földben, hanem hogy olyan szuperérzékenyek a mai műszerek.


A szabadforgalmú tetűirtók többségükben csak annyira mérgezőek, hogy ha egy ember egy az egyben megissza azt a mennyiséget, amit egy kis tyúkólba kiszórna, attól még nem lesz semmi érzékelhető baja.

2016. júl. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!