Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan irtsam ki a kenyérbogar...

Hogyan irtsam ki a kenyérbogarakat a konyhámból? Még tavasszal találkoztam 1-2 kicsi barnás bogárral, azt hittem, a virágok földjéből keltek ki.

Figyelt kérdés
Aztán egyik nap a konyhapulton hagyott törlőkendő környékén kb100 pici kukacot találtunk (pedig minden nap domestossal lemosom a pultot többször is! ), akkor jöttünk rá, hogy kenyérbogár lepte el a konyhát. Mindent kipakoltunk a szekrényekből, kiderült, hogy az egyik gyógynövényes teánkkal hoztuk haza vagy gyógyszertárból, vagy a DM-ből, és így szaporodtak el. De belemászhatnak lisztbe,zsemlemorzsába,fűszerekbe is. Nekem ezek általában zárható fém vagy üvegdobozokban vannak, kivéve rizs, és azok a fűszerek, amiket tartalékban tárolok.A lényeg hogy lehipóztam minden polcot, kidobtunk mindent, ami már fel volt bontva, vagy min lyuk volt. Még pár napig találkoztunk 1-2 példánnyal (kukaccal, és bogárral is) aztán azt hittük sikerült megszabadulnunk tőlük! De tegnap!!! Az 1 hete vásárolt kukoricalisztben, amit leszitáltam, bekevertem paprikával, és befőttesüvegbe raktam, az üvegben mászott 4 bogár!! És a csatos üvegben tárolt őrölt paprikában, valamint a fém dobozban tárolt zsemlemorzsában is! Oda hogy mászott be?? Nyilván a paprika volt a forrás, azt raktam bele a lisztbe! De a paprikát befőttesüvegben kaptam ismerőstől, úgy öntöttem a csatos üvegbe! Nem értem, hogy került oda!! Mit csináljak?? Már nem bírom látni sem ezeket az undormányokat! Több kipurcanttal találkoztam tegnap, nyilván már kevés neki az ennivaló, vagy lehet még a szekrények réseiből most keltek ki a múltkori lárvák?? Hogy szabadulhatnék meg végleg tőlük??

#kiírtás #kenyérbogár #lisztbogár #kicsi barna bogár a konyhában #kártevők a konyhában
2016. júl. 19. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pakold ki a szekrényeket és Biokillel permetezz át mindenhol
2016. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Nem ismerem a terméket, de mindenképp kipróbálom! Viszont ha lefújom a réseket, vagy az egész szekrényt, és mondjuk várok 1 napot, utána ha visszapakolom a tányérokat, ehetek belőlük? Olvastam, hogy emberre nem ártalmas, de azért kicsit félek...
2016. júl. 19. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A hipózásról meg a konyhapult rendszeres domesztoszozásáról szokj le, mert nem csak büdösek, de hosszú távon veszélyesek is. A kenyérbogarak nem okoznak semmi fertőzést neked.

A Biokill megölheti a szétmászókat, de a kajákban lévőket nem.

Szánd rá az időt, dobálj ki minden létező dolgot, amiben megélnek, ne sajnáld, majd veszel másikat. Esetleg aminél megoldható, azt tedd be negyed-fél percre a mikróba. Legrosszabb esetben tönkremegy a kaja, de a bogár is.

2016. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Neked megoldodott? Nekem a biokill nem használ megbújnak ezek mindenhol már ki vagyok teljesen.
2016. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Végül nem fujtam be biokillel, mert nem sikerült azonnal beszereznem, viszont újra mindent kipakoltam, atneztem mindent, lemostam újra a szekrenyeket,a felbontott csomagokat kidobaltam, át sem néztem, mert már rettegtem tőlük, számomra undoritoak! Már szinte minden zárható dobozban, vagy befőttes üvegben van, bár most van tartalekban liszt meg cukor, ami csak úgy a bolti csomagolásban van, remélem nem hoztam haza újabb példányokat velük! Az eset óta nem találkoztam bogarakkal, illetve még akkor nehany napig a furdoszobaban volt 1-1 peldany, de azóta már van biokillem, ha megint ellepnek, kipróbálom! Amúgy anyukám megvette magának is molylepkek ellen, ő meg azoktól nem tud szabadulni a biokillel sem! :( Szóval nem tudom mi a megoldás ellenük, talán az, ha mindent üvegbe/dobozba zársz! :(
2016. nov. 10. 00:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Akárcsak a kenyérbogár ellen, úgy a molyok ellen sem ér semmit a Biokill. Csak a már kikelt állatokat tudod megölni, ami önmagában nagyon kevés, a lényeg az újabbak kikelése és a szaporodás megakadályozása.


A bolti csomagolás nem jelent védelmet, nem csak a papírzacskót, de még a nejlont is kirágják a nyavalyások. Folyamatosan figyeld egy darabig, hogy ne legyen lyuk semmilyen fel nem bontott dolog csomagolásán.


A moly ellen meg molycsapdákat kell venni.

2016. nov. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!