Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mivel tudnám kiirtani az...

Mivel tudnám kiirtani az orchideákról a pajzstetveket?

Figyelt kérdés

2016. nov. 19. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen orchideáról ? A hígított denaturált szeszes vattás lemosás szokott segíteni.
2016. nov. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy veszel valami erre kitalált rovarölőt, mondjuk, Mospilant. Ezzel nem probléma, ha pár elbújt kicsit nem találsz meg.
2016. nov. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A pajzstetű egy olyan kártevő,ami permetezéssel nem irtható.Van neki egy védő burka, amin nem hatol át ilyen növényvédő szer.Ez csak a növény gyökérzetén felszívódó szerrel irtható hatékonyan.Az ACTARA-t használtam és 100%-ban kiirtotta,csak a maradványokat kellet letakarítani a levelekről.Lehet kapni kis tubusban is,ami egy diszperzites vödör vízzel kell hígítani és ezzel locsolni a növény tövét.
2016. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy látom, nem növényvédő szakmérnök a végzettséged. :)

Léteznek levélen (is) felszívódó, elterjedt idegen kifejezéssel: szisztemikus rovarölőszerek. (A forgalomban lévő szerek legalább fele ilyen.)

A pajzstetvek sajátosságai miatt ajánlottam egy felszívódó szert, a Mospilant. A levélen felszívódik, a növény minden részébe eljut, így a pajzstetű táplálkozás közben ezt is megeszi, és már fel is dobta a bakancsát.

De lehet a Mospilan-t is használni beöntözésre, 8 l vízhez számítva egy tasakkal.

Ugyanez a kategória az Actara is, ez ugyanúgy használható permetezéssel. Idén pl. az almafáimról irtottam le vele a pajzstetveket.

Ennek az a hátránya, hogy felbontás után már nem olyan egyszerű tárolni, mint a por alakú Mospilant.

2016. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fent említett megoldások mellé javaslom a Fito-Isntect terméket vagy a Florimo pajzstetűs termékét.Fotnos, hogy tapsztalatim szerint ezeket néhány naponta kell használni, mert egy héten belül újabb peték kelhetnek ki, és azt a generációnyi pajzstetvet is ki kell írtani. Egy kezelés nem sokat használ - és a levél aljára kell fújni. Remélem segít neked is.

[link]

2016. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 marika1952 válasza:
Mi is sokat küzdöttünk ezzel a problémával, nálunk tetvesedtek a növények. Kipróbáltunk rengeteg mindent, de végül ami tényleg jól bevált, amit tanácsolni tudok, hogy öntsd le benzinnel és gyújtsd fel. Ha ez sem elég akkor mi még azt is csináltuk, hogy kivágtuk a kukába. Remélem segíthettem!
2016. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!