Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » ! Ez mi lehet? Egér vagy patkány?

! Ez mi lehet? Egér vagy patkány?

Figyelt kérdés
[link]
2016. dec. 14. 09:58
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
2016. dec. 14. 10:03
 2/23 anonim ***** válasza:
egy kisebb patkány
2016. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nem vagyok zoológus, így csak a méretéből tudnám megmondani.

Ahhoz viszont látni kéne az arányokat, amik nem egészen értékelhetőek a képen. Ezek a zsákok bármekkorák lehetnek, így az állat is lehet bármekkora. Ott lenne mellette egy gyufásdoboz, egy pénzérme, egy csikk vagy bármilyen beazonosítható tárgy, akkor könnyebb lenne.


De ha saccra megmondod, hogy hány centis, az is jó. :)

2016. dec. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
gyerekpatkány
2016. dec. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Jesszusom :O komolyan patkány??? hogy lehet kiírtani? tud valami kárt okozni bennünk??

azt hittem egér....

2016. dec. 14. 10:36
 6/23 Petneházi Péter válasza:

Nem fog megenni, de gyorsan lépni kellene. Az utóbbi időben, hogy nincsenek hideg telek nagyon elszaporodott az összes rágcsáló.

Mi ilyet raktunk ki:

[link]


A méreg azért jó , mert nem azonnal hat hanem késleltetve. A patkány nagyon okos állat a patkányfogót , ha már elhalálozott benne pár állat simán kikerülik. A mérget meg nem kötik össze a halálokkal így bekajál belőle az egész család.

2016. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Vannak letéve az egész házban ez a ragasztó... vettem egérfogót ezt a csapdát abba ment bele ez is...

az a baj,hogy én nem nagyon értek ezekhez úgy olvasgatok a neten és teljesen tanácstalan vagyok,hogy mit tegyek mert egyedül vagyok a kislányommal és nincs ember a háznál...

2016. dec. 14. 11:09
 8/23 A kérdező kommentje:

Ha egy van akkor több is lehet/van?

Rendesen már rettegünk a házban...

biztos,hogy patkány? meg mutattam a szomszédnak ő azt mondta egér..ezért nár azt sem tudom hogy most mivel állunk szemben...

2016. dec. 14. 11:12
 9/23 anonim ***** válasza:

Szerintem mezei egér. Ami kicsit nagyobb mint a házi. És az életösztöne is.


Nálunk van kutya, így nem mérgezünk. Csak csapda van kint, meg egérragasztó. De a múltkor a ragasztóról már lekepesztett egy egér, egy másik alkalommal a farkát hagyta csak rajta (gondolom ez volt a mezei: lerágta magának, hogy meneküljön).


Mi már macskán gondolkozunk, pedig egyikünk sem nagy macskabarát, de ezt nehéz így bírni. Fogjuk őket csapdával is, de több van, mint amennyit fogunk...

2016. dec. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Petneházi Péter válasza:

Szerintem tökmindegy, hogy patkány vagy egér, irtani kell. A patkánydobozba bele tud menni az egér is és őt is megöli.

Az a baj, hogy egy pici patkány meg egy egér annyira hasonlít, hogy nehéz megmondani, hogy melyik.


A tapasztalatom az, hogy olyan, hogy megfogtam AZ egeret nem nagyon van, ha egyet látsz akkor szinte biztos, hogy, jó sok van.

A tavalyi inváziónál én fogdostam mindennel, egérfogó, ragasztó , de csak a méreggel tudtam megszüntetni őket.

2016. dec. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!