Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nagyon párás a szoba, mit...

Nagyon párás a szoba, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Az elöző lakó mondta hogy kevesett szelöztetett, igy az egyik amit teszek az egyértelműen a szellőzés, de még mivel biztosithatom be magam a pára ellen? Azért is kérdem, mert volt itt egy ágy aminek kb szétrohadt az alja, bepenészedett és nagyon vizes is volt, én meg nagyon félek a penésztől és hasonló kártevőktöl.

Mondta az előző lakó hogy használt ilyen párátlanitót, amibe tabletta kell, de elég hamar elfogyott a tabletta, igy nagyon drágának vélte.

Köszönöm előre is a segitséget.



2017. febr. 24. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tablettás páragyűjtő az halottnak a csók... Ami tényleg összeszed sok-sok vizet, az az elektromos párátlanító. Literszám, tényleg. Viszont állandó használatra az se olcsó, nagy az áramfelvétele. Mi Aldiban vettük 40 ezer körül és ruhaszárításhoz használjuk fűtésszezonon kívül, amikor még vagy már nem lehet kint teregetni.
2017. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha valamitől vizesedés van, akkor gond van.

Amúgy ilyenkor jó a szellőztetés, nedves nyáron csak ront.

Ha szükség van rá, akkor valóban egy komoly párátlanítógép kell, a tablettások semmit nem érnek, sajnálom, hogy nem kerülnek börtönbe azok, akik ilyen butaságokkal etetik a népet. Nekem van ilyen gépem, hangos és melegít, plusz költsége szerencsére nincs, mert úgyis villannyal fűtök s nyáron úgysem bírom el a plusz hőt, amit ad.

Egy nagyobb és párásabb szobában azért nem keveset kell mennie, de nem tudom, mennyire termelődik újra a pára... Ami a lélegzéssel jön, az még nem vészes szellőztetés mellett, de ha nedvesedik a fal vagy sok nedves ruha szárad a szobában, az már más.

2017. febr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
szellőztess
2017. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nincsennek ruhák amik száradnak a szobába. Most glettelés után a fal egyik részén 3 nap alatt száradt meg egy vékony réteg glett, és az is ugy hogy sokat szellőztettem, majd végül odatoltam ahoz a falrészhez a melegitőt.

Akkor szerintetek csak ez a drágább elektromos párátlanitó jöhet szóba?

2017. febr. 26. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!