Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egér ellen mit ajánlotok...

Egér ellen mit ajánlotok családi háznál, ami a kutyákra nem veszélyes?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 19. 18:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hagyományos "csapós" egérfogót használok.Kutyatáp a csali részre szilikonnal ráragasztva.
2017. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
61%

"Rendrakás, takarítás, higiénia.."


És ezt mond el az összes 500m körben lakó szomszédnak is...

2017. ápr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%

A cégnél ilyen dobozos mérget használunk, az egéren kívül semmi nem fér hozzá.

[link]

2017. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én mindenféle "humánus" élőcsapdát próbáltam már, egy ideig működött is, majd az egerek rájöttek, hogy működik. Éjszaka mosdóra menet láttam, hogy egy egér beszorult az egyik csapdába, gondoltam majd reggel eleresztem az erdőben. Billenős volt a bejárat, elvileg nem lehetett kijutni belőle, másnapra viszont a kis dög már nem volt ott. Egy idő után mindet megtanulják kijátszani. A ragasztóba meg minden beleragad, csak az egerek nem... Nálam egyedül a méreg és az ultrahangos riasztó használ. De az ultrahangost nem szabad állandóan használni, mert azt is megszokják. Használod néhány hónapig aztán szünet 1-2 hónapra, aztán bekapcsolhatod újra. Hátránya, hogy a kisgyerekek is hallják.
2017. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%
Kedves válaszolók, akik a "Rendrakás, takarítás, higiéniára" hivatkoznak. Nektek nyilvánvalóan sosem kellett szembenéznetek ezzel a problémával...
2017. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
13%

Én "rendrakás, higiéniás" válaszoló vagyok.

Van olyan, hogy elektromos egérriasztó, állítólag működik ahogy én hallottam.

2017. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kiirtottak egy jó nagy fás-bokros területet mellettünk, társasházat építenek, szerintem onnan költöztek a melléképületünkbe (ahol "természetesen" magasnyomásúval tolom a hipót naponta kedves válaszoló...). Egész eddig nem volt rágcsáló problémánk.

Mérget a padlásra tettünk (a kutyáim szerencsére nem esznek meg elhullott állatokat), csapdát meg elszórva tettem ki.

Az ultrahangosnak még utána nézek, vakondra már hallottam, patkányra még nem, csak nehogy a kutyák bekattanjanak tőle.

2017. ápr. 22. 23:19
 18/23 anonim ***** válasza:

Mérget semmiképpen nem ajánlok.A döglött egerek elbújva irgalmatlan bűzt árasztanak,és a beteg egereket megeheti a kutyád.


Legjobb módszer,a ragasztó.

Ha tubusos,egy deszkára kört nyomunk,és a közepére egy szem dióbelet.Rendszeresen cserélni kell,mert a dögök büdik.

2017. ápr. 23. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Fodor István Ferenc ***** válasza:
100%
Éppen benne vagyok! Már mindent megpróbáltam, amikor véletlenül ott hagytam egy félig telt műanyag savanyúságos vödör vizet a kukoricás zsák mellett, amire rájártak rendszeresen. 2 nap alatt 3 egér fulladt bele. Mással fogni sajnálnám, de így mosom kezeimet - sajnálatos baleset, nem tehetek róla.
2017. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
33%
Fogd meg oket es tedd bele terariumba:D hisz olyan cukik:DDD
2017. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!