Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen összegért vállal...

Caninalba kérdése:

Milyen összegért vállal darázsirtást a Bábolna Bio Budapesten?

Figyelt kérdés
Hiába hívom őket, nem sikerült beszélni velük. Vagy esetleg tud valaki céget, ami 15 ezer alatt elvégezné a darázsirtást? A redőnytokba fészkeltek, de az erkélyről el lehet őket érni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. júl. 31. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha komolya a helyzet, a tűzoltókat elvileg kihívhatod, pláne ha nagyon sok a darage, vagy allergiás rá valamelyik családtag.
2017. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Tehát könnyen megközelíthető helyen vannak? Akkor nyugodtan te is meg tudod oldani egy kis légyirtóval. Megvárod, hogy elmúljon ez a hőhullám, aztán egy reggel, úgy fél hat tájban, amikor még meg vannak dermedve a darazsak, nekifogsz.


Ha gondolod, tegyél fel fotókat a helyszínről, meg írd le a kerületet legalább, hátha itt valaki a közelben lakik, és elugrik egy reggel.

Én speciel nagyon örülnék, ha egy 10 perces munkáért valaki fizetne nekem 5000 Ft-ot, hátha más is így van vele.

2017. aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Méreggel vigyázz, mert lehet hogy a darazsak időközben "kitanulták" az adott rovarirtó szert. Sajnos ez egyre inkább jellemző a rovarokra, hogy rezisztensekké válnak a korábbi rovarirtó szprék ellen. Az a méreg, ami 2 éve megölte a darázst, ma legfeljebb csak jól felidegesíti.
2017. aug. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves Második! Az a helyzet, hogy befészkeltek a redőnytokba, így nem lehet megúszni a szakembert. Ezeket a rejtett helyen lévő fészkeket porlasztásos módszerrel szokták kiirtani, tehát nagy nyomással robbantják be az írtószert azon a lyukon keresztül, ahol a darazsak ki-be járnak. Akkor láttuk, milyen sokan vannak, mikor leeresztettük a redőnyt, és a lécek között végig ott voltak a sejtek. Ezek után nem mernék nekiállni, vagy mást megkérni erre a nemes feladatra...
2017. aug. 1. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha ennyire bonyolult irtószert bejuttatni, akkor kicsit más a helyzet.

Mondjuk, ha itthon van egy ilyen, és nem kell hozzá légtornászmutatvány, vagyis elég egy létrára felmenni, akkor 20 fok alatti hajnalban, hosszú ujjú ruhában simán nekifognék lebontani a redőnytokot. Az ilyen szokványos spray-k most is ugyanúgy kinyírják a darazsakat, mint 20 éve, de inkább gyorsabban.

Először eldugaszolnám a bejáratot, hogy nyugodtan dolgozhassak, aztán meglazítanám a felfogatást, hogy egy mozdulattal el lehessen választani legalább egy oldalát a toknak, és akkor azon a lyukon adnék nekik. Utána gyorsan visszanyomnám a tokot, és várnék negyedórát, akkor már bátrabban nyitnám meg a szélét, és megintcsak befújnék.

Oké, nem akarlak rábeszélni, csak leírtam, hogy hogyan lehetne.

A telken már földben lévő fészket is ástam ki, ami focilabdányinak bizonyult. A bejáraton befújtam egy adagot, rúgtam oda egy kis földet, aztán kis várakozás után ástam, kézügyben tartva a spray-t.

2017. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 és az összes darage kinyiffant?
2017. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első befújástól nem, de megszédültek, és ahogy haladtam az ásással, mindig újat fújtam. Ez bonyolultabb volt, mert lefelé haladva ugye a törmelék meg a föld eltömítette a réseket, és nem járta át rendesen a szer a levegőt. Volt 2-3, ami még el is repült, de nem támadtak, hanem szédelegve, lassan húztak el, mert valamennyit azért ők is kaptak. (Nem voltak igazán megdermedve, mert a talaj eltárolt valamennyit a nappali 36 fokból, meg eleve későn is fogtam neki, már lehetett úgy 8 óra, éjszakai műszak után.)

Többre számítottam egy ekkora fészekben, de csak olyan 100-120 körülit találtam megdögölve.

2017. aug. 3. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, ha legközelebb idejönnek, rögtön a kezdetekkor alkalmazni fogom a házi irtást a leírtak szerint. Ezúttal sajnos heteket vártunk, így sokan lettek, de remélhetőleg végleg megszabadultunk tőlük. Itt járt a darázsirtó, nagy nyomással bepuffantott nekik egy párat. Pár órával később már nem láttam mozgást a bejáratuk körül. Elvileg két nap múlva kiszedhetjük a fészket. Az irtók 14 ezret kértek, de rejtett helyen lévő fészekre nem kaptam ennél olcsóbb ajánlatot Budapesten.
2017. aug. 3. 13:15
 9/9 A kérdező kommentje:

Több ezer volt a fészekben, mikor kitakarítottuk a redőnytokot. Jobb velük nem packázni...

[link]

2017. aug. 6. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!