Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » GSM riasztó használatához mi...

GSM riasztó használatához mi szükséges?

Figyelt kérdés

Tervezek rendelni egy ilyen riasztót:

[link]


Viszont mivel a házban, ahová felszerelni tervezem nincs internet ezért érdekelne, hogy szerintetek ezeknek a használatához mire van szükség?


2017. nov. 9. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk kábelt húzott be az elektromos kábelek mellé a Security cég, beépített egy rádió adó-vevőt, szirénát és kódos vezérlőegységet, ezekhez csak áram kell, illetve van benne akkumulátor is, áramszünet esetére. Netre nincs szüség.
2017. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha jót akarsz, akkor vezettesd be, aztán fizess érte havonta, ők pedig őrzik a házat.
2017. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
2017. nov. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a kérdésedre válaszoljak, GSM riasztóról van szó, tehát internet nem szükséges hozzá, viszont egy sim kártya igen.
2017. nov. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Mivel amerikai, nem biztos, hogy jó hozzá a magyar SIM kártya és mobilnet. Mások a szabványok.
2017. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi srácok! :) Honnan tudom kideríteni, hogy használható e szerény kis hazánkban?
2017. nov. 9. 21:00
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez van,csak itthonról.


[link]

2017. nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen van, nekem bevált.

Ami kell hozzá: 220V hálózat, amiről üzemel a központi egység, 1db normál sim kártya, továbbá időnként etetni kell az érzékelőket, távirányítókat, azaz elemet kell bennük cserélgetni.

Ez utóbbi okoz néha bosszúságot, mert borzasztó sz..r minőségű, gyenge, lemerült elemeket lehet venni.

A gyári elemekkel kb. fél évig üzemeltek az érzékelők. Ez szerintem teljesen jó (lenne), fél évente kicserélni pár elemet nem nagy költség. De a nyitásérzékelőkbe, távirányítókba való pici, ámde igen drága ceruzaelem utána kb. havonta merült le, hiába vettem a márkás elemeket. nem tudom, hogy eleve ilyen hitvány minőséget állítanak elő a nagyobb nevűek is, vagy talán évekig porosodnak a kereskedőnél és állásukban lemerülnek...

De végülis a mozgásérzékelőkkel kiváltottam a nyitásérzékelőket, azaz az ajtókra irányítottam őket, azokba meg jó a legolcsóbb 9V elem.

2017. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

... hozzáteszem, tök jó dolog hogy a riasztót felhívhatod mobiltelefonról, és távolról tudod vezérelni.

Egy általad beállított kód megadása után tudod ki-be kapcsolni, aktiválni, lehallgatni a helységet stb.

Így ha lemerült a távirányító, vagy elfelejteetted bekapcsolni, akkor csak felvívod és távolról bekapcsolod.

Jó találmány!

2017. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Húú, most nagyon feldobtátok a napomat, hogy nem kell százezreket költenem ilyen vezetékes bekötős cuccokra. Említettétek ezt a SIM kártya dolgot. Hogy működik ez pontosan? Kell rá valami előfizetés, vagy feltöltőkártyás vagy hogyan?
2017. nov. 10. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!