Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A patkány, mármint egy nemkívá...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

A patkány, mármint egy nemkívánatos rágcsáló, képes arra, hogy a szétrágott betont egy lyukon felhordja a szájában?

Figyelt kérdés

Ugyan is a falhoz támasztott, rég el nem mozdított bútorlapok mellett észrevettem, hogy betontörmelék van. Ahogyan elszedtem onnan, amit eltudtam mozdítani, ott egy rakásra felhalmozott apró betontörmeléket vettem észre. Előzőleg egy kis sz@rházi nyesttel bajlódtam két évig, amíg be nem lett malterral minden lyuk "tömve".

De a nyest kirágta a szigetelést a hullámpala és a gipszkarton között, ahol most a patkány tanyázik, és mozog nappal is.

A nyest élve fogó csapdába ejtésére kértem az önkormányzattól segítséget, elutasítottak, arra hivatkozva, hogy a nyest nem jelent veszélyt az emberre.

Ennyit röviden.

A kommentekre, holnap tudok majd válaszolni.


Köszönöm szépen!


Az a válaszoló, aki csak tőmondatban tud válaszolni, (kiragadva egyetlen szót az egész mondatból) de érdemben nem tud hozzászólni, az nagy ívben kerüljön most el, mert olyan hangulatban talál, hogy elküldöm melegebb éghajlatra!



2018. máj. 10. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megoldja valahogy a féreg . Élve befogót érdemes bérelni ha lehet vagy jutub videók után készíteni . A nyest görény 20on kmes körzetet ural , ha meg van 30 kilóméterre kell kiengedni , innen nem jön vissza . Macska szagát nem bírják , de ha akksiról 3-4 nap kisrádiót folyamatosan alap hangerőn működtetsz lelépnek .
2018. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

A nyestkérdés megoldódott azzal, hogy kőművest hívtam, hogy "foldozza" be a hullámpala illesztésnél a tél során kifagyott maltertörmelék helyét. Ez megtörtént. Most a patkánnyal van a gondom, mert sikeresen elbújik a nyest elől, a nyest által kirágott labirintusban.

2018. máj. 10. 21:20
 3/8 A kérdező kommentje:
A szomszéd cicák rendszeresen átjárnak egerészni, mégis volt nyest a háznál. Úgy tudom, hogy a kutyusok szagát sem bírják, sőt félnek is tőlük. Sajnos nincs semmilyen négylábú a háznál. :)
2018. máj. 11. 07:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mérget nem szabad kitenni , macska bagoly ölyv is belepusztul . Tegyél ki pár helyre 2 m körüli ülőrudat arra rárepül a madár és elkapja . Patkányfogót is csak úgy ha nem fér hozzá sehogy a macska , finomra kell beállítani és rárögzíteni dióbelet egész szem mogyorót dróttal . De az is megoldás ha bekeversz gyorskötő gipszet vagy csemperagasztót és a lukakba patkányűző füstölőt teszel majd betöltöd a járataik végét ...
2018. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Füstöld ki a senkiházit.

Csak ne a hőszigetelés felőli oldalon használd!


[link]

2018. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hú de jó válaszok ezek is!

Még nem is hallottam erről a patkányűző füstpatronról!

Nagyon jó dolognak tartom.

Tudom a vakond ellen jó a karbid, amit szintén a járatok lyukaiba kell rakni, és egy kevés vizet öntve rá, azonnal befedni földdel.

A mellékhelységben van egy patkányfogó az előbb említett drótos módszerrel élesre állítva. Egyszer már rá ment és mivel nem tudta leszedni a rádrótozott füstölt szalonnabőrt. Jól orrba vágta a fogó, még vérzett is az orra, de többet nem fog rámenni az biztos, mert megjegyezte ezt az orrba vágást.

Inkább nem csinálom egyedül, hívok segítséget a füstöléshez, mert a kirágott szigetelés miatt a labirintusban lehet az állat, és ráadásul kirágta a gipszkartont is, úgyhogy szemtől-szemben láttam a dögöt.

Köszönöm mindhárom hasznos választ!

2018. máj. 11. 20:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyest nem rágcsáló, szerintem a patkány rágta ki a szigetelést is.


Amúgy képes kihordani a törmeléket, de nem a szájában, hanem kitúrja, mint a vakond.

Nálunk is 2 pici lyukon túrtak ki több száz liter vályogot a melléképületben. BRUTÁLIS pusztítást végeztek a vakolat alatt.


Én mérgeztem őket, csapdáztam, és macskák is be voltak oda csukva. S nem utolsósorban megszüntettem az életterüket.

2018. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a nyest nem rágcsáló, hanem ragadozó.

De a szigetelést ezek szerint nem a nyest rágta ki?

Én már láttam olyan fotót, ahol a nyest pusztítást végzett a palatető, sárga színű üveggyapot szigetelés és a gipszkarton között.

Nem tudom, most mit higgyek.

2018. máj. 18. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!