Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan fogjam ki a vakondot?

Hogyan fogjam ki a vakondot?

Figyelt kérdés
Akinek van ötlete v.rutinja nagyon kérem segítsen.Én már kifogytam az ötletekböl.Napokota lesem belocsolom a terület és várom de ha otvagyok nem dur.Egyébbként meg bármit ültetek a kertbe kidur és tönkretesz.Elöre is köszönöm a segitö ötleteket.
2018. máj. 19. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet kapni földbe szúrható, napelemes vakondriasztót, 1690 Ft darabja. Többre mész vele, és humánusabb megoldás.
2018. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nekem még apum mesélte annak idején hogy kapával alányultak,de hogy hogy csinálták,kivárták vagy kifüstölték, nem tudom.
2018. máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Állítólag ha üres sörösüveget /esetleg többet/ dugsz a vakondtúrásba szájjal felfelé, a szél fújja, az hangot ad, ami elriasztja a vakondot. Én még nem próbáltam, nálunk olyan agyagos a föld, hogy a vakond is csak dinamittal tudna alagutat ásni bele 😄.
2018. máj. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vèdett állat, keress más megoldást. [link]
2018. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb az, ha kilesed egy ásóval
2018. máj. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A vakond elriasztására nem létezik biztos módszer.

Ha rászánod az időt a netes keresgetésre, saját tapasztalatot fogsz találni arról, hogy a vakond kitúrta a helyéről a:

- sörösüveget

- gázolajos rongyot

- vakondriasztó növényt (nagy sárfüvet)

- ultrahangos riasztót

- meg minden olyan dolgot, amiről azt hitte valaki, hogy hatni fog.

Az ultrahangos riasztót ha nem is túrja ki, de egy hét alatt megszokja a hangját.


Az én tapasztalatom alapján ez az egyetlen megoldás (az ásóval való fölötte várakozáson és vakondfogó kandúron kívül):

[link]

A többi csapda nem hajlandó elcsappanni, még utólagos gyengítéssel sem sikerült egyet sem megfogni velük.

A vakond két oldalról betúrja azt a helyet, és ás egy új megkerülő járatot.


Ezt a dróthurkosat úgy kell használni, hogy a felszín alatt futó járatot kibontod, két oldalra behelyezed a csapdákat, a végét egy vastag dróttal leszúrod, hogy ne legyenek eltolhatóak, az egészet lefeded egy széles deszkadarabbal vagy tetőcseréppel, a széleit meg földdel takarod.

Hátránya, hogy egy hónapon belül megrozsdásodik, és már nem csappan el.

2018. máj. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Apám is próbálkozott rengeteg módszerrel, de igazából csak egy módszer vált be. Egy kb. 25 cm hosszú, kb. 2 colos műanyag cső, aminek egyik vége zárt, a másik végén meg egy kis billenő ajtócska van. A csövet ügyesen kell elhelyezni a járatban (lehetőleg frissen túrt járatban), leginkább ezen áll vagy bukik a dolog.


Így néz ki a szerkezet:

[link]


Ha jól sikerült elhelyezni, akkor a vakond belebujik, de kijönni már nem tud belőle, így el lehet szállítani másik helyre. Nekünk szerencsénk van, mert egy kis pataktól nem messze lakunk, annak a túloldalára vitte át apám mindig a megfogott vakondokot, remélve hogy a patak alatt nem ássa át magát. Néhány hónapnyi, egy-két évnyi tapasztalatgyűjtés után kb. 75-80%-os hatásfokkal működött a szerkezet. A telepítésről, árról informálódj a neten, sokfelé lehet találni leírást a működéséről, elhelyezéséról.

2018. máj. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2018. máj. 20. 07:48
 9/10 anonim ***** válasza:
A legjobb megoldás a talajfertőtlenítés, ha nincs élelem, nincs vakond sem.
2018. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2018. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!