Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Denevérek vannak nálunk...

Denevérek vannak nálunk hogyan fogjam meg ha bejönne? SOS ingyen elvihetőek?

Figyelt kérdés
Nálunk a hálószoba ablak fölött a redőnynél, ahogy este pirkad már kaparja a redőnyt jönne be, ide még nem jött be, de a szomszédba 2 kicsi is, én szívinfarktust fogok kapni ha bejön ráadásul itt van velem a 8 hónapos kislányom. A szomszéd szerint harap és karmol? Hogyan vigyem ki a lakásból ha bejött?
2011. aug. 27. 20:08
 1/7 anonim válasza:
először is ablakhálót szereljetek fel. Ha bemenne (bár nem értem miért tenné, mikor az emberektől fél, hacsak nem vagytok tele szúnyoggal, meg bogarakkal, mert arra vadászhat :D) akkor ha van horgászhálótok, azzal elkapod és kiengeded a szabadba. Nem kell tőlük félni, nem bántanak, ezek csak kis rovarevők és a sok rémhírrel ellentétben nem arra játszanak, hogy a hajadba fészkelje magát :)
2011. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 reptoid tudós 2 válasza:

Az embert nem bántja (csak ha megfogod), és védett állat, szóval ne bántsd te sem. Mivel "lát" a sötétben, nem fog sem neked, sem a gyerekeidnek véletlenül sem nekirepülni, csak ha hajkurászod.


De ha nagyon félsz, szerelj fel szúnyoghálót, vagy csak engedd le a redőnyt éjszakára.

2011. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 reptoid tudós 2 válasza:
És nem azért kaparja, mert menne be, hanem csak leszállt pihenni a tetejére, vagy a bogarakat kergeti :D
2011. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is, ne félj tőle, emberre veszélytelen.

Védett állat!!!

Már írták, hogy rovarokat eszik, éjszakai életet él.

Nem lát, vagy nagyon gyengén, ultrahanggal tájékozódik.

Ha véletlenül berepül, tárd ki a legnagyobb ablakot, de ne legyen ott semmi zavaró, se függöny, se köztes ablakkeret, mert az megzavarja. (onnan is visszaverődik az ultrahang) Ki fog repülni.

Még egyszer, emberre, állatra teljesen veszélytelen, butaság a karmolás, hajbaragadás, ilyesmi.

Még valami, már csak azért sem tanácsos fogdosni, mert veszettséget azt terjeszthet. Azt viszont nem kapjátok el a berepüléssel.

2011. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

100% hogy nem a denevér kaparja a redőnyt. Zárt helyre éjszaka nem szokott bemenni, hacsak nem tárod ki az ablakot.

Nem arra fog játszani, hogy megkarmoljon/harapjon, hanem menekülni akar abban az esetben ha bejön. Kinyitod az ablakot, és szépen kimegy ahol bejött.

Gyerekkoromban egyszer bejött hozzánk, félelmemben rögtön becsuktam az ablakot, amikor azt hittem kiment. De nem ment ki, bent volt a következő éjszakáig. Nem bántott egyikünket se, pedig egy teljes napot vele töltöttünk. Vsz a szekrény mögött alhatott...

2011. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Éjszakai állat, ha aludni jár a redőny alá akkor csak nappal láthatod, szóval vagy megkergültek vagy tévesen néztél egy másik élőlényt denevérnek. Egyébként ha denevér akkor is tökéletesen ártalmatlan, kb. akkora az esélye hogy benned vagy a kislányodban kárt okoz mint annak hogy az utcán sétálva egy koncertzongora pottyan a fejedre. Embert kerüli, szúnyoghálón nem tud átjutni.
2011. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ab lakott csak résnyire hagyd nyitva mert úgy még véletlenül sem mehet be. Szereljetek fel szúnyoghálót az ablakra nehogy betévedjen véletlenül. Emberre nem ártalmas, persze ha kézzel megfogod akkor előfordulhat hogy megharap mivel védekezni fog. Hozzám is repült már be denevér éppen újítottuk a lakást az ablakokat kiszedtük a festés miatt és egy nagy szobát úgy hagytunk éjjelre, így éjszaka szépen bejött a bestia, a szoba ajtó nyitva volt így be repült a konyhába, és reggel arra keltem hogy a párom annyira meg ijedt hogy majdnem elájult, mert ott lógott a gázcsöveken. Én meg egy munkás kesztyűvel megfogtam kivittem az udvarra és el engedtem.
2011. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!