Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi a burgonyabogár természetes...

Mi a burgonyabogár természetes ellensége?

Figyelt kérdés
Mi a burgonyabogár (/krumplibogár vagy kolorádóbogár (Leptinotarsa decemlineata) természetes ellensége?

2018. jún. 18. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

google... első találat


Természetes ellenségei

Európában a burgonyabogárnak meglehetősen kevés ellensége fordul elő, bár a növényvédelmi kutatók sok potenciális ragadozó, illetve parazita állatfaj, sőt gombafaj alkalmazási lehetőségét vizsgálták. Az őshonos módon előforduló rovarfogyasztó kétéltűek, hüllők, madarak és emlősök némelyike – eltérő intenzitással – fogyasztja ugyan a krumplibogarat, de állományukat a legjobb esetben is csak gyéríteni képesek. Magának a bogárnak mindössze három valódi élősködője van, a Doryphorophaga fürkészlégy-nem három faja (D. doryphorae, D. aberrans és D. australis), amelyek az őshazától kezdve követték a faj terjedését, hasonlóan a Podisus maculiventris nevű ragadozó poloskafajhoz. Az európai entomofág rovarok egy része – főleg egyes poloskák és fátyolkák – táplálkozik a krumplibogarak petéiből vagy lárváiból, de hatásuk a kártevő bogár állományára nem jelentős.

2018. jún. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Állítólag nem eszi meg semmi, csak a gyöngytyúk és a seregély. Ha van jobb akkor azok se, de ha már ott van "kéznél" akkor megeszik. A gyöngytyúk ráadásul nem kapar, be lehet ereszteni a krumplisba. A föld szélén meg ha vannak nagyobb fák rá tenni seregélyodúkat. Ezeket csak olvastam, nem próbáltam.
2018. jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
4 éve kísérletezgetek, nagy ültetvényen rengeteget gyüjtöttem, fagyasztottam, majd a kiscsibéknek bekevertem a tápjába darálva, ahogy nagyobbak lettek, egészben kapták, mostanra kiengedem őket a kertbe és 10 perc alatt összecsipegetik az összeset... ugyan ezt csinálom poloskákkal, azokat is megeszik a jól idomított csirléim.
2018. jún. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Ökológiai termesztésben sorközi szalma terítéssel és padlizsán kerítéssel lehet védekezni.

Az ok egyszerű. Jobban szeretnek mászni mint repülni. Apróra vágott szalma között nem érzik jól magukat.

Padlizsán: jobban szeretik mint a burgonyát.

Non plus ultra: ha van rá lehetőség, akkor mindig északabbra ültessd a burgonyát mint előző évben. Szeret az áttelelő nemzedék délfelé vonulni.

2018. jún. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

A pulyka szereti, annak a természetes tápláléka.

Egy ismerős öreg csinálta, hogy vett 3 pulykapipét, és ezek úgy hozzászoktak, hogy követték, mint az anyjukat.

Minden reggel lement a kertbe a pulykákkal a krumpliföldre (amikor már elég nagyon voltak hozzá), és a pulykák önszorgalomból összeszedték az összes bogarat.

Aztán ősszel volt sült pulyka krumplival.

2018. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!