Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nyaralunk a feleségemmel és...

Nyaralunk a feleségemmel és ágyipoloskához hasonló csípések jelentek meg rajtunk. Mit tehetünk azért hogy ne kelljen kidobni a dolgainkat?

Figyelt kérdés
Egy hete nyaralunk külföldön. Több hostelben szálltunk már meg és buszon is sokat utazunk. 3 táskával vagyunk, valószínűleg már bennük van.

2018. júl. 7. 17:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Még azelőtt szeretnék megszabadulni tőlük mielőtt hazaérnénk.
2018. júl. 7. 17:57
 2/7 anonim ***** válasza:

min 60 fokon kimosod a rucikat, akkor elpusztulnak. (feltéve ha lehet őket, de jobb mint tovább cipelni őket)

Táskáknál meg gőztisztítóval lehet próbálkozni.

2018. júl. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Vannak helyek amik gőztisztítással foglalkoznak?
2018. júl. 7. 19:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de ez az ócsó hostel egyik hátulütője, hogy többnyire az alsótízezer fordul meg ott...


Ha hazahozzátok, akkor elszaporodik és kiirthatatlan lesz.

2018. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hinnèm, így nem foglalkoznak gőztisztítással, de vannak kèzi ès háztartási gőztisztítók is.

...vagy ha hazajöttök, kint mindent bázsákoltok, mossátok stb. Kèzi gőztisztítók sokhelyen kaphatóak. Lènyeg, hogy 3 bar körüli gőznyomást tudjon. Vagy kerestek rovarirtókat, ők elrendezik a táskákat.

2018. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Én kb 2 hónapja vagyok túl egy sikeres poloskaírtáson, panelban megjelentek beköltöztek az egyik ágyunkba. Pont utána költöztünk kertesbe, jöttek velünk az ággyal. Kézi gőztisztítót vettem és az ágykeretet ágyrácsot matracot és az ágyneműket is kigőzöltem. Sőt még a szobában a sarkokat szegőket mindent... Amit pedig lehetett magas hőfokon kimostam. Így ki tudom jelenteni hogy sikeresen kiírtottam őket azóta egy darabot sem láttam. Szerintem a ruhákba nem költöznek bele inkább a bútorokban és olyan zugokban bújnak el ahol nincsenek piszkálva, de azért egy magas hőfokú mosást megejtenék a helyedben :)

2018. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Leírom a végeredményt, hátha segít másokon is.


Szerintem bolhákat kaphattunk el hazafelé a buszon. Mert az első csípések ott jelentkeztek, és még napközben is éreztünk csipkedéseket.


Mielőtt hazaértünk 120 literes szemetes zsákokat vettünk.

A táskák minden tartalmát és a bakancsokat is beletettük a zsákokba.

A táskákat leadtuk a tisztítóba a ruhákat 60 fokon mostuk ki (persze ezután is 60 fokon mostunk mindent).


Mivel nagyon kicsi a hűtőnk fagyasztója, ezért 4 napon keresztül szedtük ki és tettük a szemetes zsákok tartalmát be a fagyóba legalább 8 órás váltásban.


Mivel már volt dolgunk házi poloskákkal ami másfél hónapos tortúrát csinált nekünk, nagyon odafigyeltünk, hogy olyan dolgokat amik napközben a hálószobán kívül használtunk (ruhákat) oda ne vigyünk be.

2018. szept. 9. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!