Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi pokoskákkal fertőzött...

Ágyi pokoskákkal fertőzött lakásból menekülnék, irtásra nincs lehetőség - de hova mehetnék?

Figyelt kérdés

Üdv!


Elég tanácstalan vagyok, úgyhogy jól jönne némi segítség.

A jelenlegi lakhelyemen (nevelő szülő) elszaporodtak az ágyi poloskák. A nevelőapám nem hajlandó tenni az ügy érdekében, én meg amúgy is (egyéb más, nem részletezendő okok miatt) menekülnék már innen, DE... hogy tehetném meg? Ki áll szóba, ki ad ki lakást egy olyan embernek, aki poloskákat vinne a lakásába? Mert az elkerülhetetlennek tűnik, de minden vágyam, hogy megszabaduljak innen és a bogaraktól. A jelenlegi életkörülményeim tarthatatlanok (6nm, zsúfolt, nincs hűtő, konyha használat), sürgős volna innen elmennem, ezért bármilyen ötletet szívesen vennék!

Az önkormányzat nem áll szóba velem, mert egyedülálló vagyok, gyerek nélkül, munkával és pénzzel. :( Albérletet meg még problémamentes bérlő is nehezen talál, hát még én.

Barátok, ismerősök nincsenek, akik tudnának segíteni.

Ilyenkor mit lehet tenni?



2018. aug. 5. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudsz véglegesen, örökre megszabadulni tőlük, ha minden, szó szerint minden cuccodat otthagyod. Ruhák, könyvek, ágynemű minden. Ha nem így teszel mindig szenvedni fogsz, csak idő kérdése, akár mit és mennyit irtatsz.
2018. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A rajtad lébő cuccot is kukázni kell. Tehát az uj lakásba, albérletbe csak új dolgok lehetnek. Semmi a régiből.
2018. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*lévő
2018. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez teljesen életszerű. Dobd el mindened és fuss. Hogyne.

Volt már korábban is dolgom a dögökkel, majd 10 éve sikeresen kiirtottuk öket, különösebb erőlködés nékül, házilag (biokill). Semmit se kellett kidobni, csak 60 fokon mosni, a szakirodalom is ezt javasolja.

Ha lenne új hely, ott már ha mégoly küzdelmesen is, de meg lehetne tőlük szabadulni. Csak itt nincs esélyem, mert a többi fél nem kooperál, egyedül meg nem tudok tenni semmit.

A segítség a lelépéshez kell, a többit már meg fogom tudni oldani. Épp elég baj így is, hogy a bútoraimról le fogok mondani és a személyes holmik, ruhák kivételével 0ról kell kezdenem az életem.

2018. aug. 5. 12:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne úgy keress albérletet, hogy az ágyi poloskáiddal együtt mennél.

Ha van munkád simán találsz lakást...

2018. aug. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos az a simán nem is annyira simán. A környezetben is több olyan ember van akik hónapok óta keresnek és nem találnak, ahogy én sem. Még a fertőződés előtt kezdtem el keresni, és hónapok óta vagy már elkelt, mire addig jutok, hogy felvegyem a kapcsolatot, vagy nem is válaszolnak. Az elhallgatástól meg félek. Már csak azért is, mert ha nem sikerül kiküszöbölni, ott is meg foknak jelenni és mindenképp szakembert kell hívni, hogy irtson. Azt meg már elég nehéz eltusolni.
2018. aug. 5. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam is volt ágyi poloska. Kiírtottam. A forró gőzt nem bírják.

Vettem egy teáskannához hasonló elektromos forralót, ami gözt termel. Két nap volt mire végigmentem az összes bútoron és ruhán, de eltűntek.

Szerintem 5e körül van, plusz a munka amivel jár, de megéri. Inkább mint hogy kidobálj mindent.

2018. aug. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nálunk is voltak. Csak port használtunk, általában lehet kapni, tescoban is. Ilyen fehér por többek közt az ágyi poloska is rajta volt. A széthúzható kanapét renszeresen szétszedtük, alatta bújtak meg az alsó deszkákon azt vastagon végighintettük, 2 hetente a port is felporszívóztuk majd újrakintettük a réseket, fal mellett a szőnyeg szélét, fali dugaszokat felülről. A spray semmire se jó a por is csak azért mert belemennek és rájuk ragad, kiszáradtak tőle, de bőven kell szórni a kis mocskoknak. Továbbá bútorokat mozgatni, amiket elbírsz, mögöttük alattuk porszívózni felhinteni. Újra és újra. Időnként vadászatot kel indítani. Átnézni ahol felbukkantak, felhinteni a porral. És ez ment néhány hónapig. Az asszony nem engedte hogy alaposabb legyek, én mindent át akartam mozgatni, szekrényeket is, de azokat nem kellett végülis eltűntek. Ha magam csináltam volna 6-8 hét garantáltan eltűnnek. Az útvonalaik a beállt bútorok, polcok, mindent pakolni kell jobbra balra, közben tisztogatni, nem szeretik a változást:) Ez csak egy bogár, nem okos sőt nagyon buta, ki lehet vele bni. Ott ahol petéznek ilyen kis héjacskák szoknak lenni, na azt el kell intézni.

Nekünk a díszpárnák cipzárja mentén voltak, onnan termelődtek újra. A párnákat kitettük fél évre a tárolóba. Onnan már nem találtak vissza, nagyon primitívek.

Semmitől sem szabadultunk meg, mosás nem használt. Sokat utazom, de nem vittem át sehova. Az asszony is pánikba esett, óbégatott, hogy ez a bogár legyőzhetetlen, de távolról sem tökéletes hidd el, csak bízni kell.

2018. aug. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, hogy tippeket adtok az irtásra, de mint írtam, már volt dolgom velük. Viszont ebben a lakásban én már egy porszemet sem rakok odébb, szenvedjen vele a nevelőapám ha már az ő hibája. Egy pici, túlzsúfolt lakás, túl sok munka menne itt a semmire. Ha végre találok egy másik helyet, oda meg már nem viszem a bútoraimat, lemondok róluk. Viszem a ruháim, személyes dolgaim, és kész. Ruhákat először tisztítóba/mosógépbe és csak utána pakolok ki, az új helyen meg eleve úgy indítok, hogy valami vegyszert szétkenek mindenhol. Az a baj amúgy, hogy ez a kolónia kifejezetten rezisztens lett mindenre. A sok évvel ezelőtti (velük egy teljesen másik helyen találkoztam) gyenge volt mint a harmatos... khm, az. Ők két biokilles kezelés (össz 2 flakon) után mind eltűntek. Hát ezek a mostaniak nagyon nem. Se a biokill, se a protect, de átmenetileg a többeknek bevált elriasztásra használt teafaolaj se. Eskü ha bármivel próbálkozom, csak még jobban jönnek és ötször akkorára dagadnak, zúzódásosak lesznek a csípéseim. Amúgy is elég rosszul nézek ki, a karjaim telis tele vannak.

Szóval köszönöm a tippeket, azt hiszem maradok a hozzám nem passzoló elhallhatásnál, és az új helyre mindent elkövetek, hogy ne vigyem át. Itt meg...ha elmentem, talán még az antsznél is teszek feljelentést, a szomszédok ne szenvedjenek, ez az ember viszont, aki miatt az egész van... na ő igen.

Most már csak az a bizonyos új hely kéne.

2018. aug. 9. 21:18
 10/10 anonim válasza:

Egyetlen megoldás az elhallgatás. Úgyis elővigyázatosnak tűnsz, nem is valószínű hogy magaddal viszed őket.

Ha mégis, akkor már nem kell letagadni, mert szószerint akárhol össze lehet szedni ilyet. Elég hozzá bemenni beteget látogatni egy fertőzött kórterembe, vagy egy poloskáját elhullajtó ember után leülni a moziszékbe. Szóval azt már nem róhatná fel neked amúgy se.


Lakást pedig nem tudom hol keresel, de Budapest pl tudom hogy tele van kiadó ingatlanokkal (persze nem olcsó) és szerinte. a vidéki nagyvárosok szintén. Hajrá!

2018. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!