Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogy riasszam el a galambokat?

Hogy riasszam el a galambokat?

Figyelt kérdés

Az alattunk lakó "hölgy" az ablakpárkányára direkt fürdetőket meg kaját tesz ki a galamboknak, ennek köszönhetően az amúgy is jelenlévő galambok még inkább a közelünkbe jönnek, feljönnek a mi ablakpárkányukra is, odaszarnak, reggel felkeltenek..

Van vmi jó ötletetek az elriasztásukra? Ami esztétikailag se túl csúnya (pl ilyen műmadarakat nem szeretnék ha lehet :D )Köszi :)


2018. nov. 29. 08:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és a nővel nem lehet beszélni, ragaszkodik ezekhez a dolgokhoz.
2018. nov. 29. 08:36
 2/9 anonim ***** válasza:

külön szakmává nőtte ki magát a téma galamb elleni védelem

[link]

2018. nov. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A galambok odaszoktatása, etetése amúgy tilos. Sajna nehéz elriasztani őket, mert elég okosak, hozzászoknak a riasztó tárgyakhoz. A mű varjú nem érdekli őket, nálam másnap melléültek.

próbálj olyasmit, hogy ne tudjanak a párkányra szállni. vannak galambtüskék [link] esetleg ultrahangos riasztó.

2018. nov. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"A mű varjú nem érdekli őket, nálam másnap melléültek.":)) klub nyílt itt! gyertek!- szóltak egymásnak :)
2018. nov. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A műmadarakon szerintem is jót röhögnek max. de nem félnek tőle. Nálunk olyan tüske van, mint amit már valaki linkelt, csak műanyagból, de szerintem házilag is szekeszthetsz erősebb drótból. Nem is kell olyan irdatlan hosszúnak lennie, így esztétikailag se fogja ronatni a kilátást.
2018. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát sajnos, kell olyan hosszúnak lenni, akármilyen ocsmányul néz ki. Ezek nem a hegyes voltuk miatt gátolják meg a galambok leülését, hanem mert a galambok lába nem ér le, amikor odaszállnak, a rugóacél drótok eltartják a testüket. Kimondott hegyesek nem is lehetnek, mert összevéreznék a felületet, amit nem is lehetne súrolni, csiszolni.
2018. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egy nagy munkavédelmi kesztyűt dobtam feléjük többször.

Ezt persze nálad madzagra kell kötni,de lelógathatod az alattad lévő párkányra is .

2018. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Közelről kiáltsd a galamb fülébe, hogy HESS!
2018. nov. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lécvázra csináltam egy békebeli madárijesztőt, raktam ki CD-ket és művarjú is ült mellé. Külön-külön nem használtak, együtt már hatásos. Mire vége a felújításnak, talán teljesen megutálják az erkélyemet, levehetem ezeket a giccseket.
2018. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!