Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit lehet tenni ha a szomszéd...

Mit lehet tenni ha a szomszéd eteti a galambokat akik aztán odapiszkítanak az erkélyemre?

Figyelt kérdés
A felettem levő szomszéd odaszoktatott "pár" galambot a lakásához. Ennek eredménye képpen az erkélyem használhatatlanná vált a folyamatosan visszatérő galamb ürülék miatt. Annak takarítása rengeteg pénzt emésztett fel eddig is, a galambriasztókat meg egy idő után megszokják. Jogi lépéseket is fontolgatok, mi lenne a megfelelő és végleges megoldás?

2016. máj. 8. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Első körben írsz neki, azért jobb ha írsz mert annak nyoma van (ajánlott levél), egy példány neki és egy példány a közös képviselőnek. Ha erre semmi javulás utána fordulhatsz a helyi jegyzőhöz birtokvédelemért vagy futsz még egy kört azzal, hogy megbízol egy ügyvédet, hogy irjon ő is keményebb hangvételű levelet. Általában ezek valamelyikére leszoktak állni a nem normális lakók.
2016. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
A galambok is berepülnek az erkélyre, vagy csak a piszok?
2016. máj. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Irigylem a gondjaidat!

Nekem meg a házam előtt parkoló autómra szarnak állandóan a villanyvezetéken ülő madarak.

Felszólíttassam az Elműt, hogy vágják ki sürgősen a villanypóznákat?!

2016. máj. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: köszönöm, hasonló "ilyesztegetéseken" túl vagyok, kulturáltan de határozott hangnemben közöltem hogy ez nem mehet tovább. Hónapokkal ezelőtt. De amit írtál, hogy ajánlott levél is legyen, az zseniális azt megfogom tenni, nagyon köszönöm!


2. válaszoló: A galamb is ottvan, de kb. 80%-ban az erkély korlátján ül és így pont a segge az erkély fölött van, tehát a piszok bekerül.


3. válaszoló: Házam ugyan nincs mint neked, ennek ellenére nem irigyellek. A logika amit követsz köszönőviszonyban sincs a jelen problémámmal, amiről te beszélsz az közterület, de ez csak egy "buktató" a sok közül amit sikerült ilyen rövid mondatokban leírnod...

2016. máj. 9. 01:01
 5/15 hell-ikon ***** válasza:
24%

Nem tudom merre laksz, de Szegeden például városi rendeletben tiltva van a galambok etetése, talán ilyen vonalon is tájékozódhatsz, a lakóhelyednek megfelelően.


Én megértem a problémád, pedig én magánházban lakom, viszont barátosné panelban lakik nála is pont ugyanez a probléma. Rengeteg a galamb, hiába takarít másnapra már úgy néz ki, mintha hetek óta kint sem járt volna az erkélyen. Az, hogy oda tudja kiteregetni a ruháit már esélytelen, a rengeteg galambszar az erkély festését is hazavágta, újra kellene festeni, de így lehetetlen.

A fertőzésveszélyről már ne is beszéljünk.


A birtokvédelem talán jó ötlet lehet.

2016. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
27%
Fogd meg a légpuskát lődd le majd főzd meg.
2016. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
51%
sok helyen tiltva van a galambok etetése, sok ember viszont nem foglalkozik vele. Pl. nálunk is és szinte minden nap látok 2-3 emberkét, aki eteti... az egész környék tiszta kaki, de biztos szeretik azt is nézegetni...
2016. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
90%
Ha megoldható akkor kellene egy teto meg redony arra az erkelyre
2016. jún. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
ez sajnos technikai szempontból nem megoldható, plusz szerintem attól még bejönnének. az erkély teljes beépítése lehet csak megoldás, vagy valamiféle jogi út....
2016. jún. 6. 00:57
 10/15 anonim ***** válasza:
Hja! Pereld be a galambokat!
2016. jún. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!