Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Galambok ellen mi a leghatékon...

Galambok ellen mi a leghatékonyabb védekezési mód?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb 1 éve vásároltunk egy 4 emeletes ház 4. emeletén egy erkélyes lakást. Csendes,kertvárosi rész,sok fával,mókusokkal... Eddig semmi gond nem volt,de sajnos pár napja észrevettük egy egy galambpár folyamatosan ott van az erkélyünkön,ami már most eléggé kezd kellemetlenné válni. Hajnalban a hangjukra kelünk,és hát nem kell mondanom már most takarítani kell utánuk. :( Nagyon szeretem az állatokat,de ők ezek miatt nem igazán tartoznak a kedvenceim közé. Behálózni és beépíteni nem szeretném az erkélyt,tavaszra-nyárra virágokat tervezek,és nyilván a ruhát is ott szárítanám. Eddig semmi probléma nem volt,galambot se nagyon láttam az erkélyen. Ráadásul szinte semmi nincs kirakva,tehát nem értem hova akarnak ott fészket rakni.

Szívesen fogadnék tanácsokat tapasztalatok alapján,hogy kinek mi vált be.

Köszönöm szépen előre is!


2019. febr. 7. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom az erkély korlátján ücsörögnek. Galambtüske, bár nem valami esztétikus.
2019. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem,sajnos konkrétan berepülnek az erkélyre. :(
2019. febr. 7. 09:00
 3/9 anonim válasza:
68%
Régebbi lakás erkélyén madárriasztó forgó rudak voltak rögzítve a párkányhoz.Zajtalan elsőre szokatlan de tényleg nem szerették a galambok az én erkélyemet.(Melleti erkélyen sokszor "burukkolt" de nálam nem.:))
2019. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Külön szakmává nőtte ki magát a galamb elleni védelem:(

Szerintem háló. Egy hónapig - most keresik a fészek helyét, addig. Utána tüske. (mezőgazdasági szakboltokban van háló, 5x4m műa. nem drága, Euroshopban is volt régebben, 350.-)

2019. febr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
25%
2019. febr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Lehet kapni ragadozó madár szobrokat, például baglyot. Ezt kiteszed az erkélyre, messze elkerülik a galambok (is).
2019. febr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Légpuska.
2019. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kreténpali ***** válasza:
53%
1. kifürkészed ki az aki naponta eteti a galambtömeget nálatok 2. péklapáttal ráversz kettőt a kezére és megkéred, hogy ne jöjjön többet felétek. 3. veszel egy macskát, ami lerendezi a galambokat az erkélyen.
2019. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

2 védőkesztyűt fentről le lógattam.Szépen lengeti a szél is

A Galabok viszont nem jönnek .

2019. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!