Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » 6-8 méteres szomorúfűz fa...

6-8 méteres szomorúfűz fa gubacsatka fertőzését hogy lehetne kezelni? Levágom ahol tudom, dr alatta tó van, permetezni nem lehet.

Figyelt kérdés
Adjatok tanácsot, kivágni nem szeretném. A mellette lévő göndörfűzfát is fertőzi, mert kicsik a levelei.
2019. máj. 25. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:

"permetezni nem lehet"

Miért is?

2019. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Permetezheted. Pl.:Flumit200-al. Halakra nem veszélyes.
2019. máj. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hol olvastad azt, hogy a Flumite 200 nem mérgező halakra? Rákerestem és a felhasználási engedélyében az szerepel, hogy "Nagyon mérgező a vízi szervezetekre, a vízi környezetben hosszantartó károsodást okozhat", szóval nem igazán kellene ezt használni vízpart közelében..


Én egyetlen ilyen szert találtam ami atka ellen jó és vízi szervezetekre a leírás szerint nem káros, a "Vektafid A". De gondolom ez se tesz túl jót, ha belefolyik a levelekről 1-2 liternyi permet a tóba, úgyhogy mindenképpen óvatosan kellene.

2019. máj. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem fogom permetezni mert mindegyik veszélyes a vizi élővilágra. Egyelőre levagdosom a csomókat és talán a tél megoldja. Ha lesz tél.

Vadon is látok nagyon fertőzött fűzfákat, azokkal mi lesz?

2019. máj. 26. 06:44
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as! ...hogy olvastam? Az adatlapján.

Te is megnézheted a gyártó honlapján.

[link]

Halakra méhekre nem veszélyes. Biológiai gazdálkodásban is beilleszthető.


"Én egyetlen ilyen szert találtam ami atka ellen jó és vízi szervezetekre a leírás szerint nem káros, a "Vektafid A"

Ez nem kerülhet élővizekbe. Ugyan is több mint 80% parafint tartalmaz.


Kérdező, ha nem akarsz permetezni: akkor néhány aszályos év után maguktól is el tűnnek. Mondjuk fűzek ritkán élnek száraz területen.:)

Eltünnek akkor is ha már kellőképpen legyengítették az állományt. Itt már édes mindegy, hogy fertőztek-e valamilyen vírussal.

Szóval vagy permetezés vagy kigyönyörködöd magad az egy évtizedes haláltusájában. "Hisz az is csak az élet része." (Forest Gump)

2019. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy vagy vele, de én inkább hiszek a nébih általi forgalomba hozatali és felhasználási engedélyokiratnak, mint a weboldalon levő 3 szónak a termékleírásnál.


"Nagyon mérgező a vízi élővilágra, hosszan tartó károsodást okoz." - Szerintem elég durva ilyen engedély mellett azt írni a termékleírásba, hogy halakra nem veszélyes.


[link]

2019. máj. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy amíg gubacsok vannak, az atkák védve vannak a permettől. De a felszívódó permettől is?
2019. máj. 28. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!