Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Melyik állat csinálhat öklömny...

Ágica65 kérdése:

Melyik állat csinálhat öklömnyinél nagyobb, nagyon mély lyukat a földbe?

Figyelt kérdés

A kapunál, ahogy zártam volna be, hirtelen megtámtorodtam, ugyanis lyukra léptem! Amikor beléptem, NEM volt ott, vagyis nem volt látható! Ez pár éve már megtörtént, de akkor nem volt fedve, szembetűnt, és amivel csak tudtam "kitömtem"az űrt. Akkor is mély volt, de nem ennyire, és azóta nem lett újabb, kivéve most! Nézem a neten, hogy mi lehet, de semmi okosat nem látok, csak találgatást. Mindenképpen nagyobb állatra gondolnék, remélem nem egér, vagy patkány...?

Tehát nem nyílt, hanem fedett (míg rá nem léptem), legalább 10cm átmérőjü, mély lyukról van szó! Körülötte semmi túrás nyom nem látható, és nincs belőle több a kertben, legalábbis nem láttam.

Van valakinek ötlete, tapasztalata? Kihez lehetne fordulni segítségért, mert azt is olvastam, hogy a földikutyák védettek, így, ha pl. az lenne én nem bántanám!

Előre is köszönöm a segítséget!


2019. jún. 4. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Patkány is lehet. Pesten most sok van, itt is lettek lyukak a panel mellett, es az irto azt mondta patkanyok csinaltak.
2019. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
Patkány. Ha nyíl egyenesen megy le a mélybe a lyuk akkor hörcsög.
2019. jún. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pl.a mi kutyáik is.Már alig látszanak ki a gödörből .
2019. jún. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A vakond mért nem jön szóba?

Itt látszik, milyen, amit ás.

https://www.youtube.com/watch?v=eolq3jcyRYA

2019. jún. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az nem egészen érthető a leírásból, hogy ez egy járat, vagy pedig egy kerek fészeklyuk a földben? Ez utóbbi esetben, nyilván csatlakozik hozzá járat, vagy van benne bélésanyag.

Járatátmérőnek a 10 cm igen durva, patkány meg vakond nem csinál ekkorát.

Földikutya esetleg, bár a 10 cm ennél is a nagyon felső határ. Jó lett volna írni egy települést, vagy vidéket, mert ez alapján is ki lehetett volna zárni esetleg.

2019. jún. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5: Azt mondta, hogy öklömnyi, nem mondott 10 cm-t. Most emiatt megmértem az öklömet, 7 cm. Persze én nem ő vagyok.:)
2019. jún. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy egy régi akna vagy emésztő volt ott és az eső mossa ki a lyukat? Nekem legalábbis egy régi betemetett emésztőnél szokott kialakulni ilyen, nagyobb esők után. Olyan mint egy víznyelő.
2019. jún. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6

"legalább 10cm átmérőjü, mély lyukról van szó"

2019. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Nem voltam elég figyelmes.

De ettől nem lehet patkány?


[link]

2019. jún. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!