Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan rakhatnám fel a szúnygh...

Hogyan rakhatnám fel a szúnyghálót tartósan (ragacsos változat)?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám, hogy akárhogy tisztogatom az ablakkeretet, elkezd feljönni mindig a szúnyogháló. Valami hosszabbtávú megoldást keresek, ami NEM keret, mert rács van az ablakon (belső udvaros tömbház földszintjén van a lakás), és emiatt nem tudom oda berakni a keretet. De mégis csak kéne valami hosszabbtárvú megoldás, elvégre nem tudom áprilistól októberig az ablakot lesni minden nap, hogy hol jött fel a ragacs, leszedni az egészet, újat felrakni, stb.

Esetleg fugaszillal felragasztani a tapadócsíkot megoldás lenne? Mert azért ha esetleg le kell venni a hálót vagy valami, levehetőnek kell lennie. Pillanatragasztó nem jó, mert műanyag az ablakkeret.


[link]

Hasonló ehhez, tehát ősrégi nagy barna keret kívül, ezen van a rács, és belül a normális műanyagkeretes ablak.



2019. júl. 17. 12:44
 1/7 A kérdező kommentje:
2019. júl. 17. 12:51
 2/7 anonim ***** válasza:

Keret

Egyrészt belülről fel tudod tenni, másrészt, ha mégsem, akkor odaszögeled lécenként

2019. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azok olyanok.

Vagy keretes belülről felrakva, esetleg rolós.

2019. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mint írtam, keretet nem lehet feltenni a rács miatt, illetve a régi keret miatt, belülről sem, pont ez a probléma... A műanyagba való szegelést pedig nem engedi a tulaj.

Ennek a rolósnak utánanézek, nem tudtam, hogy ilyen is van már.

2019. júl. 17. 16:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Iratkapocs. Az nem szeg.
2019. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fugaszilt leszedi a szúnyogháló. A pillanatragasztó lenne az egyetlen megoldás, de az meg nem eltávolítható, ahogy írtad is.

Felragasztás után azonnal feltetted a hálót? Ha igen, akkor meg lehetne próbálni úgy, hogy a benzinnel v. hasonlóval letakarított keretre felragasztod a tapadócsíkot, aztán a hálót csak pár nap után teszed fel. Így garantáltan nehezebben jön le a csík, de az nem biztos, hogy ez elég lesz.

A becsukott ablakszárny és a rács között nincs egyáltalán távolság? Mert barkácsboltokban lehet venni ilyen 1x2 cm-es lécet is (legalábbis némelyikben, én már vettem), és ha ebből csinálsz nagyon pontosan akkora keretet (középen merevítve), ami épp megszorul az ablakkeretben, akkor erre felragaszthatod pillanatragasztóval a tapadócsíkot. Úgy is jó ráfeszíteni a hálót, hogy kívül legyen a háló, belül e rögzítőcsík, és akkor nyomod be a helyére, így a keret szorulása is tartja a hálót. Ha nem pontos annyira, akkor meg a rácshoz lehet rögzíteni.

2019. júl. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is rácsos az ablakom, de a keret és a rács között van kb. egy milliméter.

Én növénykötöző dróttal raktam fel, kb. 3-4 centinként fűztem fel. Elég munkás dolog volt, beletelt pár órába.

Szúnyoghálóból választ az erősebb üvegszálasat, van több színben:

[link]

2019. júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!