Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan fajta cseresznyefa,...

Van olyan fajta cseresznyefa, ami nem nő az égik? Mondjuk 2-2,5 méter magasságban megáll.

Figyelt kérdés

2019. júl. 26. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A fák korona kialakitását metszéssel szabályozzák .
2019. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiknél meg lehet ezt oldani megfelelő metszéssel.
2019. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyszerűen nem igaz.

2-2,5 m-en nagyon kevés gyümölcsfajtát lehet tartani, főleg őszibarackot, meg egy-két speciális kis növésű egyéb fajtát. És természetesen azokat, amik törpésítő alanyon vannak.

Egy normál alanyon álló erős növekedésű cseresznye ilyen erősen metszve egy év alatt nő 2 m-t. Ha ezt megint csak levágod, akkor egyáltalán nem lesz termés, mert termőbogokat és hasonlókat nem fog hozni, csak ilyen 3-4 cm vastag, 2 m-es, elágazó hajtásokat. Nyilván nem az első pár évben, hanem később, 8-10 év után.

Ha nem hiszitek, próbáljátok ki.

2019. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm a válaszokat,

azt hittem, hogy van valami ilyen fajtája is.

2019. júl. 27. 15:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Létezik kimondottan gyenge növekedésű cseresznye, pl. Starkrimson, de nem hiszem, hogy ezt akár metszéssel is meg lehetne tartani 2-2,5 m-en, normál alanyon. 3 m-en még talán, de konkrétan nem tudom, csak olvastam ilyen kicsi cseresznyéről. Esetleg akkor, ha valami extra széles és lapos fa lesz a végeredmény.

Ha nézegeted a fajták leírásait, akkor a "gyenge növekedésű" azt jelenti, hogy mondjuk öreg korára se nő 5 m-nél magasabbra egy normál metszéssel.

Vannak törpésítő alanyok, ezekre oltva viszont tényleg meg lehet tartani 2-2,5 m-en. Jó drágák.

Ha beírod a képkeresőbe, hogy törpe cseresznye vagy balkoncseresznye, akkor találni fogsz ilyeneket. Az persze egyértelmű, hogy Photoshoppal telerakták őket terméssel, meg cserépbe montírozták, amit nem kell elhinni. De mindegy, ha veszel egyet, az biztos, hogy kis termetű lesz.

2019. júl. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2019. aug. 1. 18:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése,én sem jól neveltem a cseresznye fámat és nem tudom leszedni a fa tetejéről a gyümölcsöt.Ezért muszáj vissza vágni ,a tetejét levágni,de így is több mint 3méter magas.
2019. aug. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi, nekem is ez a bajom, hogy hiába nő az égig, ha nem bírom leszedni :D
2019. aug. 6. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor 2 fő csapásirány létezik:

- Nem ültetsz cseresznyét, hanem helyette őszibarackot, mert azt simán lehet földről szedhetőnek nevelni, ha tud oldalra terjeszkedni.

- Veszel egy 3x9 fokos alulétrát, mert azzal már le lehet szüretelni 4 m-ről a termést. És egy gyenge növekedésű cseresznyefajtát meg lehet tartani 4 m alatt. Ha nagyon sok hely van oldalra terjeszkedni, akkor még alacsonyabban is.

2019. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!