Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi ennek a virágnak a neve?

Mi ennek a virágnak a neve?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



Mamám kapta gyökereztetni. Azt mondta a növény levelei hasonlítanak a kukoricáéhoz és kb 1 méter magas volt az a növény,amiről kapta ezt a virágot. Ez a virág kint van télen is. Amint az a képen is látható gömb formába rendeződnek rajta a kis virágok, olyan mint a hortenziának. Még a gazdája se tudja a nevét. Remélem tud valaki segíteni. :)


2019. júl. 29. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsöre Agapanthusnak nézném, de az nem télálló, esetleg Thulbalgia lehetne még.

Ezekre keress rá a neten, úgy el tudod dönteni (te vagy a mamád), ogy melyik lehet.

Viszont egyik esetében sem lehet a virágot legyökreztetni, az csak nagyon kevés növény esetében müködik. Ez hagymás növény mindenképpen, vagy hagymáról vagy esetleg magról lehetne szaporítani.

2019. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerelemnvirág, hagymáról szaporítható.
2019. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Fantasztikus dézsás növény az akár egy méteres magasságot is elérő szerelemvirág (Agapanthus africanus vagy a. umbellatus). Ez a liliomfélék családjába tartozó bokros törzsű évelő felálló szárakon hozza gömbölyű virágzatát, melyben mélykék, tölcséres virágok nyílnak. A virágok sokáig fent maradnak a száron, ezért vágott virágnak is alkalmas. Napos helyen, nedves, de jó vízelvezetésű talajban érzi jól magát. A pangó vízben a gyökerek berothadnak. Nyárra ki is ültethetjük, vagy a cseréppel földbe süllyeszthetjük, de ősszel mindenképpen ki kell szedni, és teleltetni kell. Elnyílás után vagy a tavaszi átültetéskor tőosztással szaporíthatjuk."

[link]


[link]

2019. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mégis csak Agapanthus lesz, hiába hogy kint telel. Nem hinném, hogy ennyire hasonló más virág létezne.

Azt olvastam, hogy -10 fokot kibír. Ebből adódóan, védett helyen, elég mélyre ültetve elképzelhető, hogy kibírja. Ahogy a kardvirág is simán áttelel a szabadban az enyhébb teleken.

Jó lenne tudni, hogy hány éve telel kint az illetőnél. Lehet, hogy azóta nem fagyott át igazán a talaj.

Nekem van több, lehet, hogy kipróbálok egyet kiültetve átteleltetni. Nem kellene cserépben öntözgetni, és sokkal nagyobb virágot hozna.

De a virág gyökereztetésével tényleg felesleges próbálkozni. Jól sarjadzik a növény, egy sarjat kell kérni.

2019. júl. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö vagyok, idöközben találtam olyan infót, hogy az Agapanthus egyes fajtái mérsékelt fagyokat kiültetve, jól begyökerezett állapotban és nem vizes talajban túlélnek.

Szóval a képen mégis csak ez van, viszont továbbra sem lehet a virágszárat legyökereztetni, töosztással lehet szaporítani (meg magról is, de az igen hosszadalmas és nem túl jól csírázik.)

2019. júl. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm! Megmondom őszintén nem hittem volna, hogy ilyen kevés infóval valaki megtudja majd mondani :D ment a zöld mindenkinek ;)
2019. júl. 30. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!