Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyomnövény lehet ez?...

Milyen gyomnövény lehet ez? (képpel)

Figyelt kérdés

[link]


Ellepte a gyepet a képen látható nagyon agresszív szinte kiírhatatlan gyomnövény. Tavasszal lett befüvesítve az udvar, azóta gyönyörű gyep lett (nem kevés idő és pénz árán) Viszont most megjelent ez a gyom ami nagyon gyorsan nő és teljesen elnyomja a füvet.

Milyen növény ez illetve hogyan lehetne kiirtani véglegesen? Hiába gazolom kézzel a füvet...egyrészt beleszakadt a száránál és gyökérről pár nap alatt újra kihajt, másrészt minden nap újabb hajtások jelennek meg a földben.

A fűnyírózás meg semmit nem károsítja, ebben a melegben nem is nyírom csak heti 1x viszont addigra egy kis hajtásból látszik a képen is hogy A4 méretű növény lesz.


2019. júl. 30. 11:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Talán tamariska, de nem biztos.
2019. júl. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
59%
Láttam már ilyen növényt. Nekem tetszik.
2019. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ahogy nézem nem tamariska :D


[link]


Egyébként hasonlít a kukacvirágra.

2019. júl. 30. 12:22
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem: Portulaca oleracea (kövér porcsin)


[link]


Nekem az egyik kedvenc gyomnövényem, örülök, ha ilyen nő és nem más, mert könnyű kigyomlálni és nem gusztustalan szőrös stb., nem vág a széle, nem tapad a ruhámba, nem viszket tőle a kezem stb. Hatalmas párnák tudnak belőle nőni, tök vicces rálépni.

2019. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A kukacvirág másik neve porcsinrózsa, szóval szerintem nem véletlen a hasonlóság.
2019. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg a kövér porcsin, viszont amit nem sokan tudnak, a levelét lehet salátaként fogyasztani, nagyon egészséges és finom. Az egyetlen, amire figyelni kell, hogy csak az asztalnál érdemes ráönteni a dresszinget vagy ecetet, mert 10-15 perc alatt összeesik.
2019. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kövérke, más néven porcsinrózsa. Hátsó kertben nekem is szokott lenni. Elég könnyű kihúzni kézzel, csak jól a tövénél fogd meg, akkor nem szakad be. Én mindig fűnyírás előtt szoktam kihúzogatni. Az utolsó hozzászóló igazat írt, valóban ehető növény. Én ugyan még sosem kóstoltam, de olvastam, hogy salátának lehet használni, sőt gyógynövényként is számon tartják.
2019. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Szerintem is porcsin.
2019. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kövérke, nálunk is van. :)
2019. júl. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Most könnyen kijött mert az eső fellazította a talajt, így nem szakadt bele a gyökérnél, máskor elég nehéz kihúzni.

Ahogy az egyik válaszoló írta, foltokban jelent meg ilyen kis "kolóniákban".

Semmi baj nem lenne vele, csak sajnos ahol megjelent ott a fű elkezdett kipusztulni annyira elnyomja.

Akkor marad a délutáni gazolás ha már nem lesz olyan nagy meleg.

Még egyszer köszi a válaszokat!

2019. júl. 30. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!