Kezdőoldal » Otthon » Kert » Be szeretnék ruházni egy...

Be szeretnék ruházni egy könnyező pálmára (filodendronként is ismert). Mennyi idő mire nagyra megnő?

Figyelt kérdés

A legtobb uzletben meg csak kisebbeket lehet kapni, es nyilvan megvan az orome annak is, ha az ember maga nevelgeti fel a kis novenyt, de nekem fokent egy nagyra lenne szuksegem. (Igaz gondolkoztam mar azon is, hogy masodkezbol is szerezhetnek egy szep peldanyt)

Aki tud ilyet ajanlani, az mondana még parat?

Akar nagyot, vagy gyorsan novot.



2019. aug. 6. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kertészetbe menj el.

Ajánlanám az Oázis Kertészetet, aminek virágboltja is van. Ott érdeklődj, esetleg haza is szállítják, amit veszel.

2019. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Botanikai neve Monstera deliciosa, mert ehető a termése ami sok-sok év után jön elő a virágból.

Érdekességként írom, hogy egy nagyvállalat aulájában láttam egyet (rácsszerkezettel volt alátámasztva, mert a növény maga nem önteherhordó, a levelei erősen szabdaltak, nagyon lyukacsosak voltak (kb. 60-70 cm átmérővel). Láttam néhány termését is, ami nagyon hasonlított a kukoricacsőre . Ilyen eredmény eléréséhez két, de inkább 3 évtized kell.

2019. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A pálmák lassan nőnek, főleg otthoni körülmények között. Anyu pl. 30 éve nevel egy datolya pálmát. Mivel nem tudja olyan éghajlaton tartani, ami neki kedvező és átültetni sem lehet olyan ütemben, ahogy igényelné, ezért a mérete korlátozott lesz nyilván. (Egy idő után a cserép mérete eléri azt a méretet, amikor már nem mozgatható és az udvaron télen megfagy, ellenben nyáron imádja a tűző napot.)

Én is azt javaslom, hogy valamilyen kertészetet keress meg, esetleg jófogáson, facebookon nézelődj, sokan szabadulnának az idő közben hatalmasra nőtt pálmájuktól. (A miénk 30 év után 2,5 méter magas és jó 2 méteres sugarú kör kell neki kényelmesen, ez azért normál háztartásba már tetemes méret.)

Ezen sikeres nevelés ellenére egy kölyök könnyező pálmát pl. nem tudtunk anyuval felnevelni. Én kaptam tiniként, de néhány év után valami megtámadta, lehullott az összes levele és kimúlt. Szerintem a nagyok már erősebbek lehetnek, ilyen szempontból is érdemes inkább ilyet keresni.

2019. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit még esetleg javasolni tudok, az ő:

[link]

Na ő baromi gyorsan nő, nekem a kölyök méret van, amint átültetem látványosan nő minden irányba ismét és abszolút igénytelen.

2019. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A könnyező pálma nem azonos azzal a pálmával, amit egyesek javasolnak. Könnyező pálma = Monstera deliciosa - lásd a fentebbi linkemet.
2019. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ennek a növénynek nincs legkisebb köze se a pálmákhoz.

Nézelődj a Jófogáson, Vaterán, stb., néha olcsón lehet venni olyanokat, amik kinőtték a lakásokat. Én is tettem már fel tizedár alatt olyasmit, ami már nem fért itthon.

Persze, inkább az a jellemző, hogy a valós ár háromszorosáért kínálnak növényeket, de lehet, hogy szerencséd lesz, ha kitartó vagy. Eleve fel is adhatsz olyan hirdetést, hogy olcsón szeretnél nagyot venni. (Egy ismerősöm tavaly fél évig kínálgatta ingyen egy fórumon, és nem kellett senkinek.)

Elég nagyra növő növény még a Dieffenbachia. Ebből is adtam már el nem egyszer 2 m-est 1000 Ft-ért, csak mert sajnáltam kihajítani.

2019. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat :)
2019. aug. 7. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!