Kezdőoldal » Otthon » Kert » Idén ültetett rózsabokromat...

Idén ültetett rózsabokromat valami rágja. Szinte nagy harapásokat látok a leveleken, de hiába keresem, semmiféle kártevőt nem találok. Mi lehet ez és hogyan védekezzek ellene?

Figyelt kérdés

2019. aug. 19. 12:07
 1/10 anonim válasza:
0%
Levéltetvek talân, erre van a kiticabogár!!!
2019. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
Meg erre van a felszívódó rovarölö ha a katicabogár nem ér rá.
2019. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ne legyél kemény, nem attól vagy erös
2019. aug. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
AZ UTOLSÓ HOZZÁSZÓLÁST NEM ÉRTEM !!!!Rovarirtóval már tööször permeteztem, de semmit sem ért.
2019. aug. 19. 18:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csiga?
2019. aug. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen alakúak és mekkorák a lyukak? A rózsadarázs például félköröket harap ki a levelek széléből, a hangyák mindenfelé apró lyukakat rágnak.
2019. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is rózsadarázsra tippelek. Ő vág ki jókora félkör alakú részeket a levélből. Egyszer láttam rózsabokron. Pillanatok alatt kikanyarította a levél egy darabját és már repült is el vele. Rovarölő permet segíthet. Esetleg hagyod, hiszen rövidesen abbahagyja. A levelek sebeit esetleg penész elleni szerrel permetezd, de ez sem fontos ilyen száraz időben. A rózsa kiheveri ezeket a sebeket. Esztétikailag nem szép...
2019. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jóra gondolnak a kollégák, csak nem jót írtak. :)

A rózsadarázs az más, rá kell keresni a képkeresővel.

A tettes valódi neve: szabóméh.

[link]

2019. aug. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm 8-asnak a helyes választ! Igen, szabóméhre gondoltam, de szolga módon rózsadarazsat írtam. Elnézést!
2019. aug. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, nagyon köszönöm .
2019. aug. 27. 14:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!