Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi alapján lehet a különböző...

Mi alapján lehet a különböző típusú gabona szemeket megkülönböztetni egymástól?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy tudom milyen a búza, de most kaptam a kezembe árpa szemeket, és nem látom a különbséget. És akkor még nem is beszéltünk a többi gabonáról: tönköly, zab, alakor, rozs. Hogyan tanulhatnám meg a különbséget köztük?


És még egy dolgot szeretnék tudni: melyikeket kell hántolni ahhoz, hogy aztán lisztet lehessen őrölni belőlük?


A "teljes kiőrlésű" liszt készítésekor is kell hántolni, igaz?


2019. aug. 21. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A teljes kiőrlésű pont attól az, mert nincs hántolva. Épp ezért nem célszerű sűrűn enni, mivel minden penészgomba a felszínén is van, szépen ledarálják egybe és bumm, így lesz a mikotoxinos kaja. Nem egészséges egyáltalán
2019. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A színük formályuk,állaguk szerint .
2019. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A teljes kiőrlésű akkor veszélyes igazán, ha bio, azaz nincsenek elpusztítva róla a veszélyes gombák.

A búza és az árpa nem nagyon hasonlít egymáshoz, nekem már 4-5 éves koromban se jelentett problémát megkülönböztetni őket, pedig senki nem mondta, hogy mit kell nézni. A búzaszem kövérebb és kerek végű, az árpa meg hegyes végű. (Természetesen hántolás után már lekopik a hegyes vége.)

[link]

[link]

Használd a gugli képkeresőjét a többi gabonához.

2019. aug. 23. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!