Kezdőoldal » Otthon » Kert » Környezetvédelem miatt szeretn...

Környezetvédelem miatt szeretnék fát ültetni, mit érdemes?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban eléggé beleástam magam a témába.

Szeretnék jobban figyelni bolygónk egészségére,és szeretnék fát ültetni.

VISZONT

Olvastam ennek hátulütőiről.

-A tölgyfa közel ugyanannyi levegőt tisztítana,mint amennyit maga felhasznál,tehát ez nem jó alternatíva a "bolygó megmentéséért" (?!)

- Illetve ez a cikk is arra ösztökél,hogy ne ültessünk több fát : [link]


Igaz lenne ez?

Picit úgy érzem badarság,de természetesen nem értek hozzá.Valaki adna tippet,mit csinálhatnék?

Ha ültessek,akkor melyik fa az ami legjobban tisztítja a levegőt,és ha NE ültessek akkor elmagyarázná az okát rendesen?

Köszönöm! :)

(Ha nincs igazam kérlek ne sarazzatok/hülyeséget kérdeztem,azért írok ki kérdést,mert nyilván más véleményére vagyok kíváncsi,nem értek hozzá,ha értenék,nem kérdeznék hülyeséget nyilvánvalóan..)



2019. aug. 29. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

A youtube-on néztem valamikor erről egy discovery channel-es dokumentum filmet, ha megtalálom majd belinkelem.

Nagyjából arról volt szó, hogy az egyre növekvő szén-dioxid termeléssel, csak a növényzetnek biztosítják a korlátlan tápanyagellátást.

Ezáltal több millió tonna szenet halmoznak fel magukban a folyamatosan csak szaporodó fák. Ez jó is meg nem is.

Jó mert oxigént termelnek, de ez mellett olyan mennyiségű szenet tárolnak ami már potenciális veszélyt a globális klímára nézve.

Most hogy van ez az Amazonas erdőtűz, nem a fák kipusztulása okozza a problémát, hanem az a több millió tonna szén, amit csak eddig tároltak. És most hogy ez a szén felszabadul a légkörbe sokkal veszélyesebb mint maga az erdőpusztulás.


Egyébként én akácot ültetnék. Sokan valamiért utálják, és gyomnövénynek titulálják. Szerintem meg az egyik leghasznosabb fa. Gyorsan nő, igénytelen, tűzifának tökéletes, tavasszal jó illata van a virágának, és a méhecskék egyik legnagyobb kajaforrása hogy mézet tudjanak csinálni.

2019. aug. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Mielőtt akácot ültetnél, kicsit nézz utána az invazív fajták okozta problémáknak!
2019. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Csak Európában őshonos fafajt szabad ültetni, de persze abból olyat ami az adott hely talajviszonyainak és mikroklímájának megfelel.


Az akác nagyon sok bajt csinál azt kerülni, sőt írtani kell, Európában a legveszélyesebb invazív fajok listáján van. Egyéb idegenhonos fafajt sem szabad ültetni, nem is célszerű, nem is etikus, nem is környezetbarát.


Ha a klímavédelem a fő cél akkor olyan fa kell ami az adott miliőben jól növekszik. Lehet fűzféle, hazai nyár, de juharfélék, kecskerágó is felmerülhet. Nyilván a szárazságtűrő molyhos tölgy ideális választás, de a mediterrán-submediterrán nyitvatermőket sem zárnám ki, hosszabb időtávban gondolkodva.

2019. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

"Ezáltal több millió tonna szenet halmoznak fel magukban a folyamatosan csak szaporodó fák. Ez jó is meg nem is.


Jó mert oxigént termelnek, de ez mellett olyan mennyiségű szenet tárolnak ami már potenciális veszélyt a globális klímára nézve."


A Föld szénkészlete ÁLLANDÓ. Na most akkor mi a jobb nekünk,, ha fejünk fölött kering, vagy a fákban elraktározódik?

Amit a tölgyfáról írnak, badarság. Minden fa ugyanúgy működik, csak a tölgy, lévén keményfa, lassabban építi magába a légköri szenet.

Vannak fajok pl mogyoró, amik látványosan teszik ezt, még a a levelükön is megül a por, és vannak, amelyek szolidan dolgoznak, de a végeredmény ugyanaz.

Kérdező, csak üdvözölni tudom a tervedet. Szerintem nyárfát, vagy nyírt ültessél. Ezek hálásabb fajok, könnyen is erednek, szépek, viszonylag gyorsan is nőnek.

2019. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És a gyümölcsfák esetleg,mennyire hasznosak klímavédelem gyanánt?
2019. aug. 31. 23:46
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Nyír, nyár, fűz, hárs. Szeretem ezeknek a fáknak a látványát, szerintem nagyon esztétikusak. #1 Hülyeséget ír, az pont, hogy jó nekünk, ha a légkörből a szenet megkötik a fák.
2019. aug. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!