Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vajon elültethetem?

Vajon elültethetem?

Figyelt kérdés

Át kell ültetnem a tavaszi virághagymákat. Kiszedtem őket, de úgy látom penész, vagy valami olyasmi van rajtuk.

Ha gombaölő szerrel kezelném őket- csáváznám- utána lenne értelme elültetni őket?


Köszönöm a segítséget!


2019. aug. 31. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fotó alapján lehetne megmondani, hogy milyen penész lehet.

Ha csak a külső, elhalt héjak penészesek, azzal nem kell törődni, lehet ültetni.

Ha az élő hagymalevelek penészednek (ilyen zöldes színnel), úgy, hogy már a földből frissen kiásva, megvágás nélkül is ilyenek, akkor már véleményes a dolog. Száraz, nem forró helyen terítsd ki, aztán ami még szeptember végére se pusztult el, meg nem fonnyadt össze gyanús mértékben, azt lehet ültetni. Csávázni se feltétlenül muszáj, de nem árt.

2019. szept. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ.

Szerintem,csak a külső héj volt penészes.

Megszárítottam a hagymákat és beáztatta gombaölő oldatba.

Volt olyan hagyma, amiről teljesen lejött a külső héj, teljesen csupasz. Ez nem gond?

2019. szept. 1. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A megszárítás és a beáztatás csak jót tett a hagymáknak. A csupaszságuk se okozzon gondot. Tavaszig tartsd száraz, szellős helyen és tavasszal ültesd ki őket.
2019. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. szept. 1. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy tavaszig?

Vagy a kérdező kérdezett hülyeséget, vagy te írtál. Én az utóbbira tippelek.

Tavaszi virágoknak a tulipánt, nárciszt, jácintot, ilyesmit nevezzük. Ezeket szeptember elején kell elültetni, de még szeptember vége is jó, ha valami közbejött. A későbbi időpont időjárásfüggő, néha már ebből is gond van, amikor egész télen át van fagyva a talaj. Tavaszi ültetés nagy hiba, gyakran végzetes.

2019. szept. 2. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, a tavaszi ültetés csacsiság, de a válasz 70%-ban hasznos volt.
2019. szept. 2. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!