Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül a kiskert...

Mennyibe kerül a kiskert szántása és/vagy rotálása?

Figyelt kérdés

Van egy egytengelyes kerti traktorom, amivel tavaly felszántottam, tavasszal berotáltam a kertet. Valaki megkért, hogy szántsam be a kertjét-40-50 nm, nem egy nagy valami- és rotáljam is be tavasszal. Mennyit szoktak kérni ilyen munkáért?

Olvastam ilyen 500Ft/óra díjakat, de egy ilyen belterületi kiskert megvan fél óra alatt, a gép szállítása, összeszerelése majdnem hogy tovább tart. Egy ezresért inkább el se vállalom, meg nem egyis egy kocsmából szakadt alkesz vagyok, aki kézi ásóval felás 200 nm-t kétezer forintért, mert húzza a májmágnes. :)Viszont nem akarok pofátlan lenni és túl sokat kérni. Köszi a normális válaszokat!



2019. szept. 14. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne vállald el.
2019. szept. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Felénk kötőtt talaj szántásáért kb,50 m2 ért 3-5000 ft ot kértek tavaly ősszel.A fagy télen jól megdolgozta,már könnyen megtudtam kis géppel dolgozni.
2019. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 1-es, miért ne vállaljam el?
2019. szept. 14. 13:28
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Ha 5000Ft-ot kérsz érte szerintem az igen jó ár 40m2-el számolva is 125F/m2-re jön ki.

Az 500ft/óra az nevetségesen alacsony ár. Egy segédmunkás is 700Ft/óra és akkor még csak a legaljával számolva. Legalább is Baján ez alatt nem is lehet segédmunkást találni. Nagyobb városokban pedig 1200Ft/órától felfele vannak az árak.

2019. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eredetileg úgy gondoltam, hogy 5000-et kérek a szántásért, tavasszal meg berotálom, azért nem kérnék külön pénzt. Nincs messze, gyalog át lehet tolni az egész cuccot. Aztán belegondoltam, nem sok-e az 5000. Mifelénk már csak kevesen művelik az udvarukat, mindenhol gyep van. Nem jellemző ez a bérbe rotálás, még én sem csináltam másnak, csak otthon. Itt pl. egy fuvar a városon kívül 3500Ft-nál kezdődik. Az emberek viszont sokallják. Ahol korábban laktam,(Budapest mellett), 3500-ért ki se állt a fuvaros az udvarból. Gondoltam, megkérdezem, mennyi az annyi, mert 1000-2000 forintért nincs sok kedvem csattogtatni az öreg Terrát a pihenőnapomon. Köszi a választ még egyszer!
2019. szept. 14. 19:55
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

50 m2 annyi, mint két szoba. Szántáshoz igazából bele se lehet állni. Ha ezért 5000-et kérsz, akkor az illető legközelebb még a köszönésedet se fogadja.

Én a telkemből már csak kb. 1000 m2-t szántatok, a többi be van ültetve gyümölccsel meg fenyővel. Kistraktor, kettes ekével, 80 m hosszú területen neki lehet lódulni, egy órába nem szokott beletelni. Ezért az 1000-ért már évek óta 7 E-t szokott kérni az illető. (Más 10-et kérne.)

Nyilván a kisebb terület arányaiban többe kerül, mert többet kell forogni. Rokonomtól 400 m2-ért 5 E-et szokott kérni egy olyan ember, aki a második faluból jár át, ha elég munka összegyűlt.

Ha 2 E-t kérsz a szántásért, 1-et a rotázásért, akkor talán még nem kell kihívni a mentőket az illetőhöz.

Vagy ha kevésnek érzed, akkor kérdezd meg a kuncsaftot, hogy neki mennyit ér meg. Én úgy adnám elő, hogy hááát, papa, én nem szoktam bérbe dolgozni, mert ilyen kicsi területért sokat úgyse kérhetnék, mert pofátlannak tartana, az átállással meg szereléssel pedig ugyanolyan sok munka van, mint ha 1000 m2-t csinálnék. Aztán úgy mellékesen megkérdezed, hogy mennyit érne meg neki. Aztán ha nagyon keveset mond, kihátrálsz az üzletből, hogy ugye, mondtam, hogy magának nem csinálnék annyi hasznot, mint amennyit dolgoznom kellene vele. A másik lehetőség meg az, hogy elfogadható összeget mond, akkor nagy kegyesen elvállalod. Reklámnak is jó, lehet, hogy mások is hívnak, és egy délelőtt össze tudsz majd szedni 15-20 E-t. Felénk így megy, kevesen vállalnak gépi munkát, ők diktálják az árakat.

2019. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

12 éve hallottam először a notill művelésről, és azóta lelkes híve vagyok, noha az első diplomámat kertészeti vonalon szereztem mintegy 40 éve. Azt reméltem, mára elfelejtjük már az ekét, de még alig páran folytatjuk csak ezt az eljárást. Pedig nagy kár, mert teljesen tönkretettük már a földjeinket. 40 éve, ha kinéztem a vonat ablakán, gyönyörű, fekete szántóföldek nyújtóztak végig. Ma minden szürke. Kifogyott a talajokból a szén, és az is a fejünk fölött kering CO2 formájában.

Bocsi, a kis kitérőért, de nagy vesszőparipám a környezetvédelem és a mezőgazdaság összehangolása.

Kérdező, én azt csinálnám, hogy felszántanám az ipsének, aztán mondanám, hogy adjon, amennyit gondol. Ha van egy kis esze, belátja, hogy legközelebb is rád lesz utalva, tehát nem szúrhatja ki a szemedet fillérekkel, mert akkor többé nem számíthat rád.

2019. szept. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekünk is kb.1000nm. veteményes van kinn, amit legutóbb 10ezerért szántott be egy helyi kistraktoros. Tavaly már 15-öt kért, pedig ő is úgy csinálja, hogy amikor összejön 2-3 rendelést, egy nap alatt beszántja mindet. Ezért is vettem a kerti traktort, mert sokalltam a 15-öt, és az itthoni udvart se kelljen ásni minden évben.

Nem mindegy, hogy 1000-et kell szántani, vagy 50-et, de az összeszerelés, takarítás, tologatás nem ér meg nekem annyit, hogy kapjak érte kétezret, azt még örüljek is neki, hogy pihenőnapon dolgozhatok. Ha neki nem ér meg 5000-et, hogy jól meg legyen forgatva a kert és tavasszal a pihe-puha földbe csak bele kelljen ejteni a dughagymát, akkor ásassa fel egy kocsmabútorral két rugóért, tavasszal meg kapálgasson, gereblyézzen. Mi ötezer manapság? 3 kg petrezselyem? Egy sor vetemény kiadja.

2019. szept. 16. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

1000-re sokallod a 15 E-t, 50-re meg nem sokallod az 5-öt? :) Hát, te tudod.

Átszerelni 5 perc, átmenni is 5. Takarítani minek kellene, ha úgyis csinálod a sajátodat? Felszántani max. félóra, tavasszal rotázni 10 perc. Összességében ősszel-tavasszal egy óra, és kapnál érte 3000-t. 1500 munkadíj, 1500 géphasználat.

Aztán, 50 m2-en nem sok dolgot lehet megtermelni. Ha mondjuk krumplit számolsz, amit jelenleg zsákosan 150-ért lehet megvenni, ebből nem is terem meg 50 m2-en 5000 Ft árú, és akkor még nem is számoltuk a vetőkrumplit, permetet, öntözést, munkát.

Oké, az elfogadható, hogy neked nem éri meg 2000 Ft-ért szántani, de neki meg gyakorlatilag még 2000 Ft se rentábilis, mert csak szűkösen tudja kitermelni az árát (a többi költség tükrében), inkább csak hobbiból termelget.

2019. szept. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%

Nézd meg ezt a kisfilmet, kérdező. Fél órát megér az életedből.

https://www.youtube.com/watch?v=uHcJO88tX5E&t=11s

2019. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!