Kezdőoldal » Otthon » Kert » Aki naponta több órát kertészk...

Aki naponta több órát kertészkedik (családi ház kertjében), az mit csinál pontosan?

Figyelt kérdés

Ez egy őszinte kérdés, mivel nem értek hozzá. Nálunk a füvön és a tuján kívül kevés növény van (dísz- és fűszernövények és pár gyümölcsbokor), én kb. ezeket szoktam csinálni a 470 nm-es telkünkön, és szerintem így sem néz ki csúnyán a kert:


Öntözés: napi 10 perc (ha van öntözőrendszer), napi 30 perc (ha nem működik)

Fűnyírás: kéthetente 30-40 perc

Gyomlálás: havonta 30 perc

Metszés: havonta 1 óra

Permetezés: ezt nem én csinálom

(Át)ültetés: évente pár alkalommal 1-1 délelőtt

Trágyázás, talajcsere: opcionális, pár évente

Szüret: évente 4-5 délelőtt


A szomszéd nyugdíjas bácsinak ugyanolyan kertje van, mint nekünk, ehhez képest napi 2-3 órát van kint. Azért tényleg szebb egy fokkal az ő kertje (zöldebb a fű :)), de az időráfordítással arányosan nekem nem éri meg, mert csak egy picit néz ki pöpecebbül. (Hobbinak nyilván jó, mert kikapcsol, főleg ha már nyugdíjas vagy, és nincs más dolgod.)



2019. szept. 15. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos énekel a virágoknak meg gyönyörködik bennük.:)

Öntözőrendszere van?

Konyhakert?...

Komposzt?...

2019. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha lenne paprikád babod zöldség sárgarépa szőlő ehez hasonlók és még permeteznél is a fél èleted ott töltenéd. Nyilván pár bokor és a fű nem igényel akkora elfoglatságot. Az álltalam említett növényeket szárszságban 3-4 naponta árasztani kell vízzel. Plusz kapàlás. Van vele munka. Permetezni hetente kéthetente.stb
2019. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi mst csináljon?
2019. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Miért metszed havonta a növényeket?


Másrészt ha lenne veteményesed akkor hetente kellene gyomlálnod

2019. szept. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

A szomszéd nyilván nem dolgozik kint ennyit, legfeljebb szöszmötöl, mert nem tudja mással elfoglalni magát. Egyszer szánd rá az időt, feküdj ki egy nyugágyba, és figyeld meg.

470 m2-re elég heti 4-5 óra akkor is, ha veteményes. Minden egyéb pedig ennél kisebb munkaigényű.

2019. szept. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha te is inkább a kerteddel bíbelődnél, le lennél kötve, lenne elfoglaltságod, és nem érnél rá unatkozásból azon agyalni, hogy mit miért csinál a szomszéd, és arra sem lenne időd, hogy itt ilyen buta kérdéseket feltegyél!


Még ha a szomszédod is csak füvesít, mint te, és nem termeszt magának ehető növényeket, még akkor is számtalan olyan dolga lehet, ami időigényes.


Én pl kertünk utca felőli részén próbálom kiirtani a tarackot, mert bejön az utcáról.... mit mondjak nem kétperces meló. Mégsincs látszatja.

Vagy másik részen tele van apró kavicsokkal, meg némi régi építési törmelékkel, annak tisztogatásával is jó sok időt el tudok tölteni... De ha ezt is egy magadfajta bárgyú szomszéd látná előtte és utána, nem tűnne fel neki, hogy valamit is csináltam ott, mégis sok időt vett igénybe... Na szóval hagyjuk....


És akkor még kis paprika, paradicsom, répa nevelgetésről még nem is beszéltünk.

2019. szept. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En folyamatosan kiasok, beultetek disznovenyeket. Ha tul nagy lett, szetszedem a tovet, esetleg helycseres tamadasokat hajtok vegre. Az a lenyeg, hogy a viragagyas egesz evben jol nezzen ki. Ezert azokat a szereploket, akik epp elviragzottak, vagy a leveleik leszaradtak, azokat mashova ultetem. Nagyon jol birjak a gyurodest, es egesz evben valami jol nez ki. Nemcsak viragok, leveles novenyek.
2020. szept. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!