Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért kell a paradicsom...

Miért kell a paradicsom hónaljhajtásait lecsípni?

Figyelt kérdés
5 éve termesztek paradicsomot és eddig még soha nem tettem...Minden hajtását, amikor megnőtt akkorára, akkor gondosan kötözöm, hogy ne hajoljon a földre és ne rohadjon el, kb. 2 méteres magasságban mindegyiket elcsípem, hogy tovább ne nőljön, de soha egy hajtását (a szárazakat kivéve) nem török le és mindig tele vagyok paradicsommal...
2010. júl. 16. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A hónaljhajtás a levelek tövéből növő hajtás,nem ugyanaz mint az oldalhajtás.ezeket azért kell leszedni,hogy a normál hajtáson növő paradicsom minél nagyobb legyen,feleslege ne vegye el tőle a tápanyagot.
2010. júl. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De a hónaljhajtásokon is idővel paradicsom nő, akkor annál több lesz, nem?


Valaki esetleg, ha tudna képet küldeni róla azt nagyon megköszönném!

2010. júl. 17. 06:33
 3/8 anonim ***** válasza:

A levéltövi hajtásokat a piacra termejők alkalmazzák leginkább,hogy rövidebb legyen a tenyészidő.Ha meghagynák a hónaljhajtást,

1--elnyúlna a tenyészidő

2--a hónaljhajtásokon már apróbb,"piacképtelen",nem szép a termés,elhúzódik az érésidő.

Otthon ez jó,tovább lesz pari !A végén ami nem érik be,ősszel,mehet a savanyúság közé.

2010. júl. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Minden ősszel csínálunk savanyúságot :)

Minden évben ültetek korai paradicsomot, így már Június közepén van paradicsomunk, a lugas pedig júli eleje-közepe felé kezd érni és egészen októberig van paradicsomunk róla

2010. júl. 17. 11:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Minél több paradicsom megmarad ezeken,annál kissebb lesz,hisz azt a tápanyagot nem 10 hanem pl. 20 paradicsom közt kell szétosztania a növénynek.

De mint irták,otthonra ez tökéletes,nem az óriásparadicsoma cél:)

2010. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nézegetem épp a paradicsomfajtákat...

A lugas-on terem a legtöbb pari?

Vagy pl. a "Mobil"-on is terem annyi?: [link]

(Azt írja, hogy nagy termőképességű)


Melyiket érdemes termeszteni?

2010. júl. 17. 12:22
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, rossz a link, itt a helyes:)


[link]

2010. júl. 17. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem"csak"paradicsom,és kész.A tapasztalatok.....:

Kb 10 éve egy külvárosi kollégától kaptunk "koktélparadicsomot".Ezt a parit késő ősszel /már félig rothadt,fekete/úgy ahogy van,sarokkal beletaposom a földbe !A szőlősorba,ott nem lesz tavasszal kikapálva.Tavasszal kihajt,néha 15-20 is,mikor kb 10 cm-s,kipalántázzuk.A kert végében bambusznádat termelek,kivágom,szárítom,erre futtatom fel/+ a babot is/Kaccsazom.így egy fürt szinte egyszerre érik.Azért szeretem,mert kemény,nem"plöttyed" el,kisszé sósabb a hagyományos lé-parinál.Hátránya--NEM jó zölden savanyúságnak(ba),mert kesernyés,hülye íze van,de csak zölden.Összefőzzük paprikával,vörös-és fokhagymával + bele oreganot,0,2 dl-s kisüvegekbe-télre pizzakrémnek !!!

2010. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!