Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor nőhet gyökere a vízben...

Mikor nőhet gyökere a vízben gyökereztetett rózsának?

Figyelt kérdés
Anyósom vágott pár rózsát a mamája kertjéből és beletette őket egy cserép földbe, majdnem mind kiszáradt. 3 szárat meg tudtam menteni azzal, hogy beletettem őket egy pohár vízbe. A száron lévő rügyek már szépen nőnek, de gyökeret még nem látok rajta. Kb 1 hónapja lehetnek a pohár vízben, előtte kb 2 és fél hétig voltak a cserép földbe dugva. Van esély arra, hogy lassan-lassan kigyökereznek? Furcsának találom, hogy a rügyekből levelek nőnek anélkül, hogy gyökere lenne. Reménykedhetek a megmentésükben, hogy még kigyökereznek?

2019. okt. 26. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Arra várhatsz (ítéletnapig). Tagadhatatlan, hogy lehet rózsát dugványozással szaporítani, de csak párás körülmények között (azaz üvegházban vagy pl. pillepalackkal lefedve), de akkor is hónapok telhetnek el.
2019. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az időszakban semmiképp, még földben sem, vízben meg pláne nem. A rózsa ilyenkor már pihen.

Ha vízben kigyökerezne, akkor ha kapsz egy csokor rózsát, mind kigyökerezne!

Nekem vannak gyönyörű rózsáim, volt amelyiket kifejezetten ezzel a céllal vettem, de tavasszal, kora nyáron kell letenni, 3-4 szem a földben, 2-3 föld felett és 5 literes befőttesüveget rá!

De vannak más módszerek is:

[link]

2019. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!