Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyit ér az újságpapírral...

Mennyit ér az újságpapírral való becsomagolása a fahajtásoknak?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy datolyaszilva fát. Olvasom mediterrán növény, első tele lesz nálam, meg szeretném védeni, hogy kifagyjon. Neten olvastam ezt a módszert.
2019. okt. 28. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem ér. Ha félted ültesd el valami virágdézsában és csak tavasszal tedd ki.
2019. okt. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Szalmával takard az egészet.
2019. okt. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. okt. 29. 06:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Az égvilágon semmit nem ér az újságpapír. Meg semmi ilyesmi, ami csak sima hőszigetelő dolog. Az embernél azért ér valamit a ruha hőszigetelése, mert az ember teste hőt fejleszt, és ezt meg lehet őrizni. De a növény nem fejleszt hőt, nincs mit megőrizni.

Ha nem ültetted még el, akkor ne is ültesd. Gondolom, konténeres, nem szabadgyökerű. Tartsd kint a szabadban, aztán ha jön ilyen -10 körüli idő, akkor tedd be egy fűtetlen garázsba vagy egyéb melléképületbe, ahol nem nagyon meg -10 alá a hőmérséklet. Ha nincs ilyened, akkor meg csak told a házfal mellé, és támassz mellé lécekkel egy rossz szőnyeget vagy egyéb rongyféleséget. A házfal melege garantáltan elég lesz neki.

Amikor már el van ültetve, akkor már csak egy reális módszer van, a törzs védelme. Egy betonvasat leszúrsz a törzs mellé, hogy tartsa, és rongyokkal betekered vagy 20 cm átmérőjűre, hogy felül se szellőzzön a tekercs. Így egy olyan vastag szigetelést kapsz, ami megtart pár fokot a nappali melegből. (Túl sokat nem, de ez a pár fok a döntő általában.)

Igaz, láttam már olyat, hogy kukoricaszár-kötegekből épített köré egy 4 m magas hegyet a gazdája, ez a tutibiztos fagyvédelem, de hát ennyi munkát szerintem nem ér. Ha nem védett helyen van, és nem egy viszonylag edzettebb fajta, akkor nem érdemes kínlódni vele, mert mire teremne, akkorra már úgyis túl nagy lesz ahhoz, hogy védd a fagytól. Ha minden stimmel, akkor meg nem szabad elfagynia.

Nekem olyan kertem van itthon, hogy körben épületek veszik körbe az udvart. Az oltványokhoz télen nem nyúlok általában, csak ha van - minden második télen - ilyen -16-nál hidegebb idő, akkor pakolom a házfal mellé, de még olyankor se takarom őket.

2019. okt. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen fajta?



Ha kifagy, utána vegyél valóban tálálló ukrán fajhibridet és nem kell minden télen a kifagyás miatt idegeskedned.

Azok még az alföldi -24 fokot is elviselik.

A hagyományos olasz-spanyol fajták (Vaniglia, Choccolatino, Tipo, Costata, Royo/Rosso Brillante) csak kedvező fekvésbe, nagyvárosba, Zalába, Mecsekre... Ahol -18-20 foknál soha sincs hidegebb.


[link]

2019. okt. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni, hogy télikabát helyett egy kis újságpapírt veszel fel... [A kis fának nincs saját testmelege, hogy a papír megpróbálná elszigetelni és megvédeni a fagytól. Amúgy is mennyit szigetel egy kis újságpapír? Ha kint -15 fok van, akkor az újságpapír alatti rész is -15 fokos a hajnali sötétben!]
2019. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!