Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes ültetni, vetni...

KurunczyAttila kérdése:

Mit érdemes ültetni, vetni vagy milyen állatot érdemes tartani?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy háztelek nagyságú teleket ami teljesen le van tisztitva kb 100mx30m a telek magysaga jo ötleteket várok amik megvalósíthatók és jövedelmező is hosszu vagy rövidtávon
2019. nov. 1. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyire értesz hozzá?
2019. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha értesz hozzá...

Bogyós gyümölcsöket. Fűszer és gyógynövényeket.

Vagy nyulat, kacsát, ludat.

2019. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hírnök válasza:

füvet öltetni, krokodilt tartani :D


na de komolyan:

Gyümölcsfákat, ha lesz időd kedved ápolni, leszedni, elrakni.


Ha nem akkor thujákat, ciprust körbe a kerítés mellé, mert igénytelen. Van 100 fajta (kicsi, nagy, gömb alakú, hosszúkás, arany színű, zöld) csak a képzelet szab határt milyen kertet alakítasz ki.


https://www.youtube.com/watch?v=J6oDTn_ENto

2019. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már állat, akkor tyúkokat tarts és ültess nekik eleségnek valót (pl.kukoricát). De csak akkor érdemes, ha ott is laksz, különben sokat nem látsz a jószágaidból és a terményeidből.
2019. nov. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Diófákra gondoltam, mert a dió elég értékes és talán tárolni könnyebb mint a gyümölcsfa termését, állatt tartásban hidegtartásbam gondolkodtam szürkemarha vagy hasonlók?
2019. nov. 1. 20:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha van felesleges kb 30milliód, akkor befektethetsz szürkemarhába. Bár ha nem vagy csókos tuti csőd...
2019. nov. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mangalica?
2019. nov. 2. 08:24
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha hidegtartásnak írod a ridegtartást, akkor ez nem neked való buli. Hozzáértés nélkül hozzáértő alkalmazottat kellene felvenned, ennyire meg nem jövedelmező kis tételben.

A dió is bizonytalan, mert az utóbbi kb. 15 évben több ezer hektárt telepítettek Mo-on, és lassan már ezek is annyit teremnek, hogy nehéz lesz eladni.

Bármit termelsz, a legnagyobb gondod az eladás lesz. Pedig a megtermeléshez is kell szakértelem.

Ahogy írják, ha nem ott laksz, akkor állatot semmiképpen se tarts ott.

Én most krumplitermelésen töröm a fejem. A környéken senki nem termel eladásra, és már falun is majdnem mindenki zsákos tételben vásárolja, nem termeli. Legfeljebb annyit ültetnek, hogy legyen az olcsó zsákos megjelenésééig. Oké, egy kg-ért nem lehetne 120-nál többet kérni, de kb. az egyetlen dolog, aminek biztos piaca lenne ilyen kisebb, pár tonnás tételben.

Nyilván ehhez is kell némi szakértelem, gépesítés, meg öntözés. De az élőmunkaigénye viszonylag alacsony, és nem kell folyamatosan, heti több napon piacra járni vele. Nyilván, ha főállásban akarod, akkor a munkaigényes dolgokat kell választani, mert abból van a nagy pénz.

2019. nov. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen ridegtartás bocsánat! Amiert lehetőséget látok a területbem az a fekvésve, mert egy romániába vezető országútra nyílik Viszonylag nagyforgalú út, könnyen fel lehetne hivni a figyelét az ott közlekedőkét, tapasztalat van mert édesapám állatt tenyésztő és kervégi szomszéd is!
2019. nov. 2. 11:12
 10/12 anonim ***** válasza:

És akkor az utasokat rávennéd, hogy vegyenek egy szürkemarhát? Elfér a hátsó ülésen. :)

Mert levágni nem lehet ám csak úgy, házilag, a húseladást igen gyorsan észrevenné valaki a tisztiorvosi szolgálattól vagy a NÉBIH-től.

Másrészt, kis tételben nem szabad semmi különlegességgel foglalkozni. Tucatárut kell előállítani, amit viszonylag olcsón tudsz eladni, erre van kereslet. Én ugyan csak növényekkel kapcsolatban tapasztaltam ezt, de a különlegességek mindig rám rohadtak, nem vették meg, csak nagyon apró tételek keltek el.

Amúgy az állat se rossz így, hogy van, aki ránézzen. Egy 100 E Ft-os biztonsági rendszer persze kell, hogy riassza apudat. De állat esetén ne nagyon gondold, hogy az utazók majd vásárolnak élőállatot. (Húst pedig, ahogy írtam, nem olyan egyszerű árusítani, mindenféle engedélyek kellenek hozzá. Persze, ez is megoldható, ha főállásban csinálod.)

Talán az egész évre széthúzódó gyümölcstermés lenne jó. De azt meg munka mellett nem lehet csinálni, mert egész nap ott kell ülnöd az út mellett. Csak ebből megélni pedig nem tudsz, ahhoz kellene vagy 2 hektár gyümölcsös, géppel, felszereléssel, idénymunkással.

2019. nov. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!