Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan lehet szerezni konkrét...

Honnan lehet szerezni konkrét növényfajokat?

Figyelt kérdés
Pl. Viola biflora érdekelne.

2019. nov. 7. 02:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

csak a bükkben él, és védett

válassz másikat!

2019. nov. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
NEM!!!
2019. nov. 7. 05:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor irány a természetvédelmi hivatal, hogy engedélyt kérjél. Bár kétlem, hogy meg tudod valósítani a szükséges feltételeket.

Engedély nélkül illegális.

2019. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagy védelem, hogy nem lehet szaporítani. :D
2019. nov. 7. 09:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hozzáértőknek biztos nem lehet.
2019. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A Viola biflora (Sárga ibolya) védett. Eszmei értéke 50000 Ft.

Bővebben lásd a 13/2001. (V. 9.) KöM rendelet ( [link] ) 1. számú mellékletét.


Szedéséhez, szaporításához a természetvédelmi hatóság engedélye szükséges:

"(3) A természetvédelmi hatóság engedélye szükséges védett növényfaj:

a) egyedének, virágának, termésének vagy szaporításra alkalmas szervének gyűjtéséhez;

...

(4) Védett növényfajokból álló gén- és szaporítóanyag bank létrehozásához, védett növényfaj gén- és szaporítóanyag bankban történő elhelyezéséhez a természetvédelmi hatóság engedélye szükséges."

Forrás: 1996. évi LIII. törvény a természet védelméről ( [link] )


A hozzád közel eső kormányhivatal környezetvédelmi hatóságánál érdeklődj, hogyan szerezhetsz erre engedélyt:

[link]

2019. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt olvasható az ügymenet leírása:

[link]

2019. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Vagyis inkább pusztuljon ki, minthogy ne nyerészkedjenek rajta, hisz nyilván anyagi haszon fejébe adnak engedélyt, miközben nekem kéne pénzt kapni már a szaporítás szándékáért is, nem nekem kéne fizetnem, hogy szaporíthassam.
2019. nov. 8. 09:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Végezz el szakirányos képzést és utána váltsd meg a világot! Sok sikert!


Ha ügyes vagy, akkor beírhatnád a neved a magyar botanikai elitbe.



Talán jobb esélyed van, ha kapcsolódó állami munkahelyen dolgozol (pl egyetem vagy botanikus kert, mert leinformálható vagy, elhivatott, valamint könnyebben tudnának veled kooperálni...)


vannak példák

Igaz, nem növény, hanem hal: az aranykárász mesterséges szaporítását megoldották Gödöllőn (agráregyetem) és már visszatelepítések is voltak.

2019. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Vagyis inkább pusztuljon ki"

Éppen ezért vannak a nemzeti parkok, hogy az in situ védelmet biztosítsák.


"minthogy ne nyerészkedjenek rajta, hisz nyilván anyagi haszon fejébe adnak engedélyt, miközben nekem kéne pénzt kapni már a szaporítás szándékáért is"

Bocs kérdező, no offense, de szerintem fordítva ülsz a lovon.


Ennek a engedélyezéses procedúrának pont az a lényege, hogy a kóklereket, nyerészkedőket, jöttment szakbarbárokat ("nézd má' apjuk, milyen szép virág, szedjük le vigyük haza, majd kihajtatom, oszt' kiültetem a rózsák mellé, jó lesz az!") eltántorítsa az egésztől, rendezett kontrollált mederbe terelje.


Külföldön is szabályozás alatt van a védett növények ex situ kezelése - például:

[link]


Tényleg nem bántásból kedves kérdező, de van mindehhez szaktudásod (például agrármérnök, biológus, kertész)? Tapasztalatod? Felszerelésed?

2019. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!