Kezdőoldal » Otthon » Kert » Infralámpa elég ezeknek a...

Infralámpa elég ezeknek a növényeknek?

Figyelt kérdés
Ázsiai erdei skorpiokhoz raktam be mohákat és páfrányt, illetve fitoniat. Elég nekik az infralámpa fénye és nagyon minimális napfény, vagy valami más vilagitást vegyek?

2019. nov. 7. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyári éjjel szerinted megy a fotoszintézis?
2019. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, de ezt a választ nem teljesen értem.
2019. nov. 7. 19:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen körülményeket teremtesz az infralámpával.

A fotoszintézishez adott hullámhosszú fény kell, és ez nem az infravörös.

2019. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A látható fény tartományából a kék és a piros fényt hasznosítják az infra nem elég nekik.
2019. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, de napközben jut be a szobába valamennyi természetes napfény. Az akkor nem elég? Ha nem, akkor rendelek olyan lámpát, hogy jó legyen.
2019. nov. 7. 20:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
rendelj
2019. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Meg fogod főzni szegény skorpiót. Elsősorban az ő igényeihez igazodj.

Amúgy: Állatok » Rovarok, ízeltlábúak

2019. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Miért főzném meg? Csak 26-27 fok van a terráriumban, de már néztem másik égőt, elvileg jó a növényeknek, skorpionak meg majdnem mindegy, hogy milyen a világítás, vagy, hogy van e egyáltalán. Azért nem az Ízeltlábúakhoz tettem, mert a növényekről van szó.
2019. nov. 7. 21:13
 9/11 anonim ***** válasza:
(facepalm)
2019. nov. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet bent két lámpa is, akár. Az egyik csinál némi meleget a skorpióknak, a másik meg egy direkt erre a célra készült növénylámpa, ami csak a megfelelő hullámhosszt sugározza, és amit csak napi X órára kapcsolsz fel. Mondjuk, délutántól, amikor elkezd sötétedni, elalvásig. Vagy időkapcsolóval.

Nem értek a skorpiókhoz, tehát lehet, hogy nincs igazam, de el tudom képzelni, hogy az infralámpánál jobb megoldás lenne a talajfűtés. Annyival, hogy annak a hőmérsékletét tudnád szabályozni. Bár az infrához is be lehet kötni egy termosztátot, hogy ne főzd meg tényleg szegény jószágot.

2019. nov. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!