Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most ultettem par facsemetet...

Most ultettem par facsemetet (szilva, korte), mikor lenne a legjobb megmetszeni most vagy kora tavasszal?

Figyelt kérdés
2019. nov. 15. 12:44
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Ki így ki úgy szokta. Én ilyenkor metszem. Van aki szerint tavasszal kell nehogy beleüssön a fagy ha most metszi. Nekem még sose fagyott el csemetém e miatt.
2019. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha minden metszésfelületet tisztességesen bekensz sebtapasszal, akkor akár most is. Az őszi metszés a metszésfelületeten át történő kiszáradás miatt szokott problémát jelenteni, mert a gyökérzet vízfelvevő képessége nem az igazi.
2019. nov. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tavasszal .
2019. nov. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már nem szabad. Nem tud helyreállni a nedvkeringésük a komoly hidegek előtt. Levélhullás után már régebben ültetett fát sem szabad.

Amúgy is veszélyben vannak, mert a gyökereik is le vannak vagdosva.

2019. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!