Kezdőoldal » Otthon » Kert » Komposztáló gödör?

Komposztáló gödör?

Figyelt kérdés
Vettem egy kertes házat, jó nagy telekkel, mindenféle szerves szemét összegyűlik. Így hát gondoltam egyet, s szeretnék komposztálni, de komposztáló a sajnos nincs pénzem. Tényleg meglehet ezt úgy is oldani, hogy ások egy nagy gödröt? De akkor, hogy szellőzik át a cucc?
2019. nov. 24. 10:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Komposztálóra akart lenni. :)
2019. nov. 24. 10:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kellő szellőzés hiányában valóban lassú a szerves anyagok lebomlása. Viszont hulladék deszkából, hulladék faágakból, sőt műanyag raklapokból is kiváló komposztálót lehet összeállítani.
2019. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg rendszeresen érdemes vasvillával átforgatnod.

Egyébként a 2-es jót ír.

2019. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is bontott tetőlécből van.

Az elemeket méretre vágtam, utána valami régi barna festéket jól felhígítottam, hogy jól beigya a (száraz) léc, száradás után szögeltem. Így annak ellenére, hogy régi fenyő anyag, mégis már több, mint 10 évet kibírt a nedves környezet ellenére. (Igaz, jövőre már újat kell csinálni valószínűleg.)

Épület északi oldalán áll, hogy ne száradjon ki túlságosan nyáron a komposzt.

2019. nov. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs időd se, akkor nyugodtan ásd be. Minden évben máshova.
2019. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!