Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktuszokat és kövirózsákat...

Kaktuszokat és kövirózsákat mikor kéne behozni az erkélyről, hogy ne legyen bajuk? Két ablak köze nálunk nincs. Vagy a folyosóra vagy a szobába kerülnének.

Figyelt kérdés
2019. dec. 1. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Amint közelednek a fagyos napok. Olyan helyet kell keresni, ami kellően világos, de lehetőleg 10°-nál nem melegebb. Jó lehet az ablak belső oldalához közel is, ahol a leginkább hűvös a levegő, de ott is valahogy ajánlatos megakadályozni a melegebb levegő folyamatos áramlását.
2019. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyen hely nincs sajnos. :( Most jön a hidegfront. Nem tudom ma behozzam őket vagy még maradhatnak. Látszólag vidámak.
2019. dec. 1. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a kövirózsákat minden évben, még a legfagyosabb éjjeleken is kint tartom az erkélyen. Semmi bajuk nincs.

A vékonyabb testű kaktuszokat a jövő héten talán beviszem, hűvös (!) helyre és alig-alig öntözöm. A vastagabb oszlopkaktuszt akkor szoktam bevinni a többi mellé, amikor éjszaka ráhull a pár centi vastag hó. Téves, hogy világos helyen kell teleltetni, mert beindulhat a meleg fény hatására a növekedése. Barátomnak egy kis kaktusza "elgurult " a pincéjében. Tavasszal akadt rá enyhén ráncosan. Kitette a szabadba, egész évben jól megvolt.

2019. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is meglepő, hogy októberben, novemberben jobban érzik magukat mint ahogy nyáron voltak. Most mind csupa zöld és hozzák az új csemetéket. A kis majomkenyérfamat azért lehet behozom. Pedig az is mostanában boldogabb mint a nyáron volt. :)
2019. dec. 1. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ssaa jól írja, a kövirózsákat nem szabad behozni, nem bírják a benti klímát, tönkremennek tavaszig. De ha véletlenül olyan edényben vannak, amiből nem tud kifolyni a víz, akkor vagy ezt a helyzetet kell megszüntetni, vagy előtető alá tenni őket, hogy ne essen rájuk a hó, eső.

Ez a be nem hozás csak a valódi kövirózsákra vonatkozik, az Echeveriákra meg hasonlókra nem, azok menjenek akkor a folyosóra, ha kellően hideg és világos.

A kaktuszok általában -5 fokot is elviselnek, némelyek -25-öt is, de -1-et szinte mindegyik. Én pénteken hoztam be őket, mert a hétre már igen komoly hidegeket mondanak, fagyzugokban akár -12 is lehet, de -5-nél mindenhol hidegebb várható.

Nekem van világos telelőhelyem, viszont régebben egy teljesen sötét helyiségben teleltek, természetesen öntözés nélkül, és semmi gond nem volt velük. Előfordult, hogy macska letört pár sarjat egy Echinopsisról meg egy Opuntiáról, és a letörtek ott is maradtak a sötétben, a következő beteleléskor vettem észre őket. Az azt követő tavasszal, vagyis másfél év után is éltek még, csak elég világosak voltak. Kis gyökérkezdemények látszódtak rajtuk, így kiültettem őket a kertbe, és őszre szépen megnőttek. (Profi kaktuszosról hallottam korábban, hogy a pincében felejtett egy ládányi újságpapírba csomagolt drága 20+ éves kaktuszt, és aztán ő is csak másfél év után pakolta ki - szoktatás után -, és mindegyik hatalmas virágözönt produkált.)

Szóval, a kaktuszok hideg telelőhelyen egyáltalán nem igényelnek fényt. Ez nem vonatkozik az esőerdei fajokra, mint a karácsonyi meg levélkaktuszok például, azok is elvannak teljesen szárazon szükség esetén, de legalább némi szűrt fény azért kell nekik egész télen. És ugye, meg tudod különböztetni a kaktuszokat a többi pozsgástól, mert a legtöbb pozsgást többé-kevésbé világosban kell tartani, sokat nedvesíteni is muszáj.

2019. dec. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze meg tudom különböztetni. De nem tudom melyik fajba tartoznak. Azt sem tudom a kövirózsáim igazi kövirózsák e. Tavaly behoztam őket. Túleltek de nem tetszett nekik. Nem ereszt a cserepük de majd behúzom őket a falig akor nem esik biztosan rajuk semmi.
2019. dec. 2. 10:57
 7/7 anonim ***** válasza:
A kövirózsa kinti növény,ne vidd be.Nekem medvetalpkaktuszom van,kiültettem a kertbe belőle,és túlélte a telet,sőt hozott sarjakat is.
2020. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!